Juniper to roślina o przyjemnym zapachu i słynąca z wyjątkowych właściwości leczniczych. Najczęściej używane do celów leczniczych jagody jałowca. Same owoce są niejadalne, ale w połączeniu z innymi składnikami jagód niektórych gatunków jałowca można przyjmować doustnie. Ponadto istnieje wiele innych sposobów wykorzystania jagód jałowca.

Jakie są zalety jagód jałowca?

Jako część jagód - ogromna ilość składników odżywczych: żywice, olejki eteryczne, kwasy organiczne. Wszystkie mają korzystny wpływ na organizm:

 1. Nalewka z owoców jałowca jest doskonałym środkiem antyseptycznym. Skutecznie łagodzi stany zapalne.
 2. Olejki eteryczne z jagód jałowca mogą być stosowane jako diuretyki. Mają działanie żółciopędne i dlatego są bardzo często stosowane w leczeniu wątroby i nerek.
 3. Zaleca się pić wywar z jałowca na zapalenie oskrzeli i zapalenie płuc. Narzędzie skutecznie rozrzedza i usuwa plwocinę, a zatem może wyleczyć nieprzyjemny suchy kaszel.
 4. Przyjemny aromat relaksuje i łagodzi. Olej z jagód jałowca można stosować w aromatycznych lampach. Kilka kropli nalewki zmieni zwykłą kąpiel w prawdziwy relaksujący zabieg spa.
 5. Olej z szyszek jałowca leczy dnę i reumatyzm . Aby to zrobić, wystarczy po prostu włożyć obszar problemowy w małych ilościach.
 6. Balsamy przetwarzają uszkodzoną skórę. Juniper promuje leczenie wrzodów i ran dowolnego pochodzenia.
 7. Nalewka na jagody jałowca pomoże spowodować opóźnione miesiączki. Jednak ze względu na to, że narzędzie przyczynia się do zmniejszenia macicy, nie można go zażywać w czasie ciąży - ryzyko poronienia jest zbyt duże.

Dość często produkty z jagód jałowca stosowane są jako środki przeciwbólowe, wzmacniające i podtrzymujące odporność. Najbardziej prawdziwi smakosze mogą spróbować zrobić dżin na rożkach jałowca. Aby zakosztować tego napoju prawie nie różni się od oryginału.

Metody leczenia jagód jałowca

Jagody jałowca sprzedawane są swobodnie w aptekach. Ale w razie potrzeby i jeśli to możliwe, owoce można zbierać i suszyć niezależnie. Ci, którzy są najbardziej zainteresowani tą ostatnią opcją, chciałbym cię ostrzec, że są trujące jagody jałowca. Niebezpieczna odmiana - Kozak. Owoce tej rośliny mają kolor ciemnobrązowy. Dlatego najlepiej zbierać jagody w sprawdzonym miejscu lub w towarzystwie specjalisty.

Możesz używać stożków jałowca na różne sposoby:

 1. Czerwone jagody jałowca można żuć w celu poprawy kondycji krwi. To prawda, należy to zrobić tylko za zgodą specjalisty.
 2. Aby pozbyć się bólu stawów i mięśni, można wykąpać się z wywar z szyszek. Jedna kąpiel wystarcza na około dwieście gramów jagód ugotowanych w dwóch litrach wody.
 3. Ból ucha leczy się wacikami zanurzonymi w nalewce jałowcowej.
 4. Nalewka z jałowca pomaga pozbyć się zapalenia oskrzeli. Zaleca się pić trzy razy dziennie, piętnaście kropli.
 5. Leczenie jagód jałowca
 6. Do tego wykorzystywane są jagody mielone i naparzane alkoholem leczyć opryszczkę . Kilka kropli wymaga smarowania obszaru problemowego przy pierwszym podejrzeniu aktywacji wirusa.

Juniper może leczyć nawet choroby żołądka. Przygotowanie leku jest proste:

 1. 100 gram suszonych jagód jałowca wylewa się wodą (czterysta mililitrów wystarczy) i gotuje.
 2. Kiedy owoce zmiękną, dodaj miód, a lepiej - syrop cukrowy.

Lek należy przyjmować trzy razy dziennie na łyżeczkę.