Jeżyna jest magazynem różnych witamin, ma działanie wzmacniające i uspokajające na ludzki organizm. Nawiasem mówiąc, ta jagoda jest szczególnie przydatna dla dziewcząt, które osiągnęły wiek trzydziestu lat. Ogromną zaletą jedzenia jagód jest fakt, że jeżyna nie ma przeciwwskazań, z wyjątkiem indywidualnej nietolerancji - może powodować reakcje alergiczne. Ze względu na bogaty skład witamin, jeżyna jest rozpowszechniony. W medycynie ludowej jeżyny są często stosowane w leczeniu różnych chorób, a wykorzystywane są nie tylko owoce i ekstrakty z jagód, ale również ekstrakty z liści.

Korzystanie z Blackberry

Jeżyna zawiera ogromną ilość przydatnych witamin i minerałów, na przykład magnezu, miedzi, manganu, potas glukozy, sacharozy, karotenu, kwasu askorbinowego, kwasów organicznych, fosforu, substancji pektynowych i innych ważnych pierwiastków śladowych. Berry pomaga przy wysokiej gorączce, zapaleniu płuc, infekcjach wirusowych. Udowodniono jej pozytywny wpływ na pracę układu nerwowego i mózgu. Również w jeżynach zawiera witaminę C, która jest doskonałym naturalnym przeciwutleniaczem. Witaminy A, E i K również przyczyniają się do wzmocnienia organizmu. Jeżyny są zalecane do normalizacji przewodu pokarmowego. Ponadto przyda się w przypadku zapalenia płuc, procesów zapalnych, chorób pęcherza moczowego i nerek.

Jeśli masz zwiększoną kwasowość żołądka, nie powinieneś używać jeżyny. Ponadto przejadanie się owoców może wywołać reakcję alergiczną i problemy z jelitami.

Jeśli chcesz wiedzieć, ile kalorii jest w jeżynach, jesteśmy gotowi odpowiedzieć na twoje pytanie: jest 31 kalorii na 100 gramów jeżyny.