poród w wieku 34 tygodni Pojawienie się dziecka przed terminem - strach przed kobietą w ciąży, bez względu na to - istnieją podstawy do tego, czy nie. W końcu, jeśli dziecko nie jest w pełni w macicy przed ustalonym czasem, to nie jest jeszcze gotowe do interakcji z otoczeniem, jego narządy nie są w pełni ukształtowane, a to jest przeszkodą dla niezależnej aktywności życiowej.

Poród z wyprzedzeniem

Dziecko urodzone po 38. tygodniu uważa się za urodzone w czasie. Do tego czasu dzieciaki przedwczesny Jeśli przedwcześnie narodzono się w 34. tygodniu ciąży, dziecko nie zdążyło uzyskać prawidłowej masy ciała i wynosi około dwóch kilogramów. Nie jest to tak mało, ponieważ nowoczesna medycyna pozwala na opiekowanie się nawet niemowlętami ważącymi 500 gramów.

No cóż, jeśli poród w ciągu 34 tygodni nastąpi z preparatem, w szpitalu. W ten sposób dziecko czasami zwiększa szanse na przeżycie. W ostatnich tygodniach przed urodzeniem w płucach płodu pojawia się środek powierzchniowo czynny - substancja, która zapobiega ich sklejaniu się i pomaga otworzyć się po urodzeniu, by wziąć pierwszy oddech. Ale jeśli narodziny rozpoczęły się zbyt wcześnie, nie ma czasu, aby się tam formować.

Jeśli kobieta w ciąży była w stanie przynajmniej przedłużyć ciążę i wprowadzić odpowiednią ilość deksametazonu, aby otworzyć jej płuca, dziecko ma szansę samodzielnie oddychać tuż po urodzeniu.

Prekursorzy dostawy w tygodniu 34

Zwiastuny pracy w postaci treningu zaczynają się pojawiać po 30 tygodniach. Nie niosą żadnego zagrożenia, jeśli są bezbolesne i rzadkie - przygotowują ciało do nadchodzących narodzin.

Kiedy kobieta zauważa, że ​​ból w dolnej części pleców i brzucha jest połączony z tym stanem, pojawia się stan, jak podczas menstruacji, krwawienia lub krwotoku - konieczna jest pilna hospitalizacja.

Narodziny w wieku 34 tygodni Jeśli dla jednego dziecka czas urodzenia jest normalny po 38 tygodniach, to porodzie bliźnięta co do zasady, w 32-34 tygodniu ciąży. Przyszli matkom oferuje się wczesną hospitalizację w oddziale, w którym są wszystkie warunki do noszenia wcześniaków. W końcu są one przedwczesne i potrzebują opieki, dopóki nie zaczną samodzielnie oddychać, jeść i zyskać co najmniej 2000 gramów.

Chociaż nie zawsze bliźnięta rodzą się przedwcześnie. Są wyjątki, kiedy dzieci są wykończone do końca semestru i ważą co najmniej 3 kilogramy.