Jeśli kobiety na całym świecie otrzymały możliwość wyboru akcesorium lub części garderoby, które je przemieniają tak bardzo, jak to możliwe, najprawdopodobniej wybór padłby na buty na wysokim obcasie. Takie buty mają wiele zalet, a projektanci, wiedząc o tym, w każdym modnym sezonie poświęcają się kreatywności na buty na wysokim obcasie. Po przejrzeniu pokazów mody w ciągu ostatnich 20 lat, łatwo jest to ustalić, ponieważ na wybiegach, gdy modelki z długimi nogami chodzą po pięknym, eleganckim kroku, kontynuują chodzenie i nie można sobie wyobrazić podium bez butów na obcasie.

Buty te mogą się różnić - projektanci mają wystarczająco dużo kreatywnego myślenia, aby stworzyć nie tylko buty, ale prawdziwe dzieło sztuki, które jest w stanie ukształtować wizerunek kobiety i uosabiać pomysł. Na przykład, jeśli patrzysz na schludne buty z kokardkami, to nie ma wątpliwości, że zostały stworzone dla kobiety z kokietką lub młodej kobiety. Jeśli zwrócisz uwagę na lakoniczną skórę krokodyla z wydłużonym kwadratowym palcem i cienkim wysokim sztyletem, łatwo uwierzyć, że będą noszone przez surową damsko-szefową.

Piękny buty na wysokich obcasach : który model wybrać?

Buty na wysokie obcasy mogą być w różnych kolorach i odcieniach, mają grubą masywną piętę o prawym lub złym kształcie, być dekorowane lub nie, ale początkowo łatwiej je podzielić na dwie kategorie w zależności od kształtu buta: zamkniętego i otwartego.

  1. Buty na obcasie. Otwarta wersja może być dowolnie rozważana jako rozjaśniona, ponieważ w ciepłe dni chcesz wyglądać "w najlepszym wydaniu" co najmniej tak samo cool, jak w przypadku zamkniętych modeli butów. Otwarte buty są więc wyróżniane przede wszystkim za pomocą paska z tyłu: pozwala stopie oddychać i wizualnie sprawia, że ​​noga jest jeszcze szczuplejsza. Buty letnie na obcasach mogą mieć zamknięty palec i piętę, ale w środku, aby być całkowicie otwartym i przymocowanym do stopy za pomocą paska przedniego.
  2. Zamknięte buty na obcasie. Zamknięte buty to ponadczasowy klasyk, który jest dziś w modzie: na pokazach mody na platformie było mnóstwo butów z zamkniętymi palcami i wysoka cienka pięta. Model ten najdogodniej podkreśla szczupłą sylwetkę i piękno stopy, ponieważ nie ma części, które wizualnie ją wydłużają, przypisując dodatkowe centymetry lub tworząc efekt masywnej nogi, która będąc schludna i szczupła, nagle staje się objętościowa i "ciężka" w obszarze stopy.

Jak wybrać modne buty na obcasach?

Wybranie modnych butów dzisiaj nie jest trudne, wystarczy znać kilka podstawowych trendów:

  1. Wysokość. Dzisiaj w trendach butów o najwyższych obcasach, na które możesz sobie pozwolić, biorąc pod uwagę komfort osobisty. Im wyżej - im bardziej modne i na tej pozycji możesz wybrać buty.
  2. Przejrzystość. Projektanci zdecydowali się bawić kolorami, w wyniku czego doszli do punktu, w którym świat zobaczył wiele modeli obuwia z przezroczystymi wstawkami. Niektóre z nich mają przezroczystą piętę i górną część, co daje im wizualną nieważkość i futurystyczną.
  3. Kontrast. Symbole Yin i Yang znajdują się blisko siebie w słynnym chińskim kręgu, więc tendencje w kolorze i bezbarwności mogą się równać w tym samym sezonie mody. Tak więc, przeciwieństwo przezroczystych butów - jasne, kwaśne odcienie butów. Bardziej powściągliwe kolory w modelach są koniecznie w duecie z tymi, z którymi żaden kolorysta ich nie łączył: na przykład zielony i czerwony, żółty i fioletowy.
  4. Etniczny wystrój. I jeszcze jeden interesujący trend to motywy etniczne. W dobie globalizacji charakterystyczne cechy każdego narodu stają się jeszcze bardziej wartościowe niż przedtem i po prostu niemożliwe jest nie zaakceptować tego trendu: jakie są buty z malarstwem Gzhel lub Khokhloma, czy też wschodnia ozdoba haftowana kamieniami na złoto. To nie jest nowy pomysł, ale wygląda świeżo i interesująco, choćby dlatego, że narodowy obraz lub ozdoba jest bardziej malownicza niż pasy fabryczne lub chaotycznie umieszczone cyrkonie.
Piękne wysokie buty na obcasie 1Piękne wysokie buty na obcasie 2Piękne wysokie buty na obcasie 3
Piękne wysokie buty na obcasie 4Piękne wysokie buty na obcasie 5Piękne wysokie buty na obcasie 6
Piękne wysokie buty na obcasie 7Piękne szpilki 8Piękne szpilki 9