Nie, to nie na darmo, że maj jest tak dobry dla planowania wakacji. Osądźcie sami - słońce już się ociepla, ale do wyczerpującego ciepła wciąż jest daleko, a święta maja wyjątkowo przedłużają długo oczekiwaną wolność od biznesu. Ale gdzie w maju jest najlepsze wakacje na plaży?

Odpoczynek w maju za granicą

Urlop w maju to świetna okazja, aby położyć się na plażach Majorki , Sardynia i Malcie , a także po raz kolejny odwiedzają boleśnie znajome kurorty Turcji i Grecji .

Szczególnie przyjemne będą majowe wakacje w ośrodkach na wyspie Cypr , gdzie powietrze ogrzewa się do średnio +25 ° C, a woda do + 20 ° C. To w ośrodkach na Cyprze najlepiej zaplanować wakacje z dziećmi w maju, ponieważ w większości hoteli na wyspie wszystkie warunki są stworzone na rodzinne wakacje.

Egipt , który stał się niemal rodzimy dla wielu naszych rodaków, również cieszy się warunkami pogodowymi w maju - woda w Morzu Czerwonym ogrzewa się do +27 C, a powietrze - do +30 C, co sprawia, że ​​odpoczynek tutaj jest idealny.

Niech wakacje i nadmorskie kurorty w Izraelu będą przyjemne - średnia temperatura wody na plażach w Ejlacie w maju utrzymuje się na poziomie około 24 ° C, a powietrze ogrzewa się do +35 ° C. Relaksowanie leżące na izraelskich plażach jest doskonale uzupełnione ciekawymi wycieczkami do świętych miejsc - do Jerozolimy, na Synaj. , do Morza Martwego i kopii króla Salomona.

Koniec maja to najlepszy czas, aby wpuścić odrobinę egzotyki do swojego życia i wyjechać na wakacje do Tunezji lub Tajlandii . Chociaż w tych krajach w maju jest już wystarczająco gorąco, ale nie na tyle, aby upał strawił ciepło. Leżąc na plażach w Tunisie w maju można połączyć z relaksującymi sesjami thalassoterapii, oszczędzając znaczną część budżetu - w lecie taka przyjemność będzie kosztować znacznie więcej. Plaże Tajlandii w maju, jak zawsze, będą zadowolone z czystości i wysokiego poziomu obsługi.