Bartholinitis - Zapalenie gruczołu Bartholina. Przyczyną powstawania choroby są różne bakterie: E. coli, chlamydie, staphylococcus, Trichomonas i inne.

Przyczyny Bartholinitis

Przyczyną pojawienia się zapalenia błony śluzowej jamy ustnej jest przede wszystkim zablokowanie kanału wyjściowego gruczołu Bartholina. Ciecz wytworzona w macicy gruczołu gromadzi się w rezultacie, gruczoły puchną, tworząc torbiel. Gdy infekcja torbieli pojawia się ropień - stan zapalny. Przyczyną pojawienia się zapalenia bartolin jest również: nieprzestrzeganie higieny intymnej, osłabienie układu odpornościowego i rozwiązłość seksualna bez ochrony. Jeśli choroba została potwierdzona klinicznie, powinieneś zrezygnować z seksu z Bartholinitis, ponieważ jest on zakaźny.

Przewlekłe zapalenie bortolin to najstraszniejsza forma choroby. Ciągnie się przez długi okres, w którym może okresowo stać się stanem zapalnym. Może się to zdarzyć z powodu hipotermii kobiety lub podczas menstruacji, są też inne czynniki, które są przyczyną choroby. Bartholinitis może również odpoczywać bez powodowania znacznego dyskomfortu u kobiety i może powodować niewielki ból w okolicy pachwinowej podczas chodzenia lub współżycia seksualnego. Przez resztę czasu chorzy mogą czuć się wspaniale.

W przypadku rzeżączkowego zapalenia krtani wokół przewodu wydalniczego powstaje obszar przekrwienia i dyskretnego ropnego wydzielania śluzowatego z dróg rodnych.

Ostremu zapaleniu błony śluzowej jamy ustnej towarzyszy stan zapalny przewodu wydalniczego dużego gruczołu. Oznaki tego rodzaju choroby to:

  • ostre pogorszenie stanu człowieka;
  • podwyższona temperatura ciała;
  • bolesne odczucia w drogach rodnych;
  • obrzęk warg sromowych;
  • pojawienie się guzy na wargach sromowych .

Ta postać choroby jest często oznaką ropnego zapalenia wywołanego przez bartholinę.

przewlekłe zapalenie krtani

Jak leczyć zapalenie bartholiny?

Jeśli zidentyfikowano przyczyny zapalenia krtani i lekarz zdiagnozowano, pacjent jest przypisany do leżenia w łóżku i schładzania dotkniętego obszaru lodem. Lekarz przepisuje antybiotyki. Jeśli istnieją ulepszenia w procesie leczenia, konieczne jest przeprowadzenie procedur termicznych, dzięki nim powstaje ropień, po którym ropień zostaje otwarty, a zapalenie borelisty traktowane jest jako normalna rana, która uległa pogorszeniu. W przypadku otwarcia się bartolinitu powinieneś poszukać pomocy u lekarza i nie leczyć się samemu, aby nie zaostrzyć sytuacji. W przypadku zapoczątkowanej postaci zapalenia błony śluzowej jamy ustnej można zalecić operację, którą można wykonać w znieczuleniu miejscowym.