Dekorowanie weselnych bankietów własnymi rękami jest bardzo ekscytujące. To jest dekoracje ślubne i szampana oraz projekt zaproszeń na wesele i, oczywiście, dekoracja sali bankietowej i transportu weselnego. Dzisiaj rozważymy mistrzowską klasę, w jaki sposób wykonać duży łuk na maszynie własnymi rękami.

Jak szyć i przyczepiać łuk do samochodu weselnego?

1. Przygotuj dwa kawałki satynowej tkaniny o kontrastujących odcieniach. Lepiej używać białych, różowych, liliowych lub czerwonych kolorów. Wymiary tkaniny są w przybliżeniu następujące: duże - 70x150 cm, małe - 50x100 cm, zszyj je oddzielnie na dwóch podwójnych płótnach przypominających poszwy na kołdrę, a następnie odwróć od złej strony twarzy. Zszyj małą "kołdrę" do dużych tajnych szwów w rogach.

łuk na samochodzie własnymi rękami1

2. Zszyj obie części w jedną całość. Zacznijmy od tego, że lepiej machać ręką, pociągając łuk pośrodku. Następnie zrób ścieg wzdłuż tej samej linii na maszynie do szycia. Aby to zrobić, najpierw znacznie zwiększ naprężenie górnej nici, a sama maszyna ściąga produkt w piękny łuk. Wyrównaj wszystkie zmarszczki i narożniki, ustal nitkę na początku i końcu linii po złej stronie. Podstawa łuku jest gotowa!

łuk na samochodzie własnymi rękami2

3. Wykonujemy drugi łuk - od tiulu. Wytnij dwa paski z tiulu w tych samych rozmiarach co satyna w paragrafie 1. Złóż je i owiń wokół wąskiej części łuku, a następnie ciasno splecione podwójnym węzłem. Z góry przymocuj wąską satynową wstążkę w tym samym odcieniu: będzie to konieczne, aby naprawić bukiet panny młodej na łuku.

łuk na samochodzie własnymi rękami3

4. Diagram pokazuje miejsca, w których chcesz uszyć produkt:

  • Przerywany szew oznacza szew, który zbiera prostokąty materiału w dziób;
  • proste linie pokazują miejsca, w których "poszwy na kołdry" zostały odwrócone od złej strony do przodu;
  • czerwone kwadraty symbolizują miejsca, w których biała część dzioba jest szyta na bzu;
  • Przyssawki przyszyte po niewłaściwej stronie są oznaczone kółkami. Są prawie od krawędzi, ale tak, że nie widać ich z przodu.
  • łuk na maszynie własnymi rękami4

5. Tak wygląda bukiet ślubny, który musisz mocno przymocować dwoma satynowymi wstążkami na kokardce. Górna wstążka wiąże bukiet u podstawy, a dół - łodyga bukietu, tak aby trzymała się w pozycji pionowej.

ukłoń się na maszynie własnymi rękami

Jak teraz zawiązać ten łuk do samochodu? Będziesz potrzebował kilku długich, szerokich satynowych wstążek w tonie. Najpierw trzeba naprawić jedną taśmę na bagażniku lub na masce (w zależności od położenia dziobu w samochodzie). Następnie delikatnie zawiąż taśmę do tej taśmy i zamocuj ją na maszynie za pomocą czterech przyssawek. Są one przymocowane do czystej i mokrej powierzchni samochodu. Poprawnie zamocowane przyssawki będą dobrze pasować do samochodu weselnego.