Większość wniosków na temat stanu zdrowia mogą być wykonane przez zwracając uwagę na różnych wskazań pośrednich. Na przykład, mając zły test nieświeży oddech Łatwo jest wykryć problemy z układem trawiennym i chorobami jamy ustnej. Aby to zrobić, nie jest konieczne kontaktowanie się z innymi, tak delikatna procedura jest bardzo prosta do wykonania niezależnie, znając pewne cechy struktury i funkcjonowania ciała.

Jak sprawdzić, czy nie ma nieświeżego oddechu?

Możesz sprawdzić, czy oddech jest świeży, stosując następujące metody:

  1. Dobrze umyj ręce do łokcia. Obficie poliż nadgarstek i poczekaj 5-10 sekund, powąchaj to miejsce.
  2. Zgarnij język u samego korzenia czystą łyżeczką, sztućce można wstępnie owinąć sterylnym bandażem lub zastąpić dużym bawełnianym wacikiem. Powąchaj otrzymany materiał.
  3. Złożyć dłonie "w rzędzie" i przynieść je do ust, tak aby ręce były szczelnie zakryte i nozdrza. Powoli zrób wydech i szybko wdychaj powietrze.
  4. Znajdź kubek z szeroką szyjką. Zakryj jej usta i nozdrza, zrób to samo, jak wskazano w poprzednim akapicie.
  5. Dokładnie oczyść przestrzenie między zębami trzonowymi. Wyczerpany materiał.

Ponadto, podejrzenie cuchnący oddech, jak nazywają nieprzyjemny zapach z ust lekarzy, może być również spowodowane zewnętrznymi objawami. Jeśli na języku i błonach śluzowych gardła występuje żółtawa lub szaro-biała powłoka, prawdopodobnie źródłem będą patogenne bakterie, w trakcie ich życiowej aktywności uwalnia się cuchnący gaz. Że jest uważany za główny powód cuchnący oddech .

Ludzie cierpiący na przewlekłe choroby przewodu pokarmowego, często zauważają i nieświeży oddech, jako jeden z objawów ich patologii. Zazwyczaj łączy się z nietypowym smakiem na języku, metalicznym, gorzkim lub kwaśnym.

jak sprawdzić nieświeży oddech

Jak dokładnie sprawdzić, czy pachnie z ust?

W uzupełnieniu do krajowych procedur diagnozowania cuchnący oddech, istnieją specjalne urządzenia, które pozwalają, aby go zdefiniować. Mierzą stężenie w ślinie chemikaliów (siarka i jej pochodne, siarczki), które mogą powodować nieprzyjemny zapach z ust.

Takie urządzenia są najdokładniejszymi narzędziami do wykrywania halitosis, z reguły są dostępne w nowoczesnych gabinetach dentystycznych i pokojach ENT. Najpopularniejszym urządzeniem jest Halimeter.