Wakacje szkolne - czas, kiedy uczniowie mogą odpocząć od dość intensywnego procesu edukacyjnego, poszerzyć swoje horyzonty i zdobyć nowe umiejętności. Zarówno dzieci, jak i rodzice muszą wiedzieć, jak długo rozpoczyna się jesienna przerwa i kiedy kończą się, aby zaplanować odpoczynek z wyprzedzeniem.

Święta jesienne 2013

Zgodnie z zaleceniami Departamentu Edukacji ustalono daty ferii jesiennych w 2013 r .: od 2 listopada do 9 listopada (8 dni).

Szefowie instytucji edukacyjnych mają możliwość niezależnego dostosowania harmonogramu urlopu z obiektywnych przyczyn. Natychmiast zrób rezerwację, że przeniesienie daty odpoczynku jest niezwykle rzadkie.

Jak spędzić jesienne wakacje?

Troskliwi rodzice z góry myślą o programie wypoczynku dla swoich dzieci podczas jesiennych wakacji, aby stali się silniejsi, zdobyli siłę i dobrze się bawili.

W czasie wakacji dziecko musi odwiedzać świeże powietrze tak często, jak to możliwe. Jeśli pozwala na to pogoda, można jeździć na rowerze, grać w piłkę, spędzać czas spacerując po parku lub lesie, w towarzystwie dorosłych. Jeśli pogoda jest mętna i zimna, starsze dziecko może pobierać tygodniową przepustkę na zajęcia w basenie lub na siłowni. Nie mogłeś wybrać czasu na wspólny odpoczynek w parku wodnym? Urlopy jesienne pozwalają w końcu na utrzymanie pożądanego wydarzenia. Twoje dzieci i ty sam, masz dużo pozytywów, jeżdżąc na wodnych przejażdżkach.

Jeśli Twoje dziecko lubi jakieś hafty, może poświęcić więcej czasu swojemu hobby: haftować, rysować, rzeźbić, wykonywać rzemiosło itp. W dużych miastach można organizować wyjścia do muzeów, galerii sztuki, teatru, planetarium. W małych wioskach dziecko może uczęszczać do kina, klubu macierzystego. I, oczywiście, jest wspaniale, jeśli zachęcasz swoje dziecko do czytania. Wybierz ciekawą książkę zgodnie z zainteresowaniami Twojego dziecka lub zapisz ją w bibliotece dla dzieci, gdzie na wakacjach zazwyczaj są ciekawe wydarzenia poświęcone twórczości pisarzy i poetów.

Gdzie spędzić jesienne wakacje?

Wielu rodziców wysyła swoje dzieci na wakacje do dziadków lub innych krewnych mieszkających poza miastem. Ważne jest, aby negocjować ze starszymi krewnymi, aby dziecko nie spędzało czasu w całkowitym bezczynności i zgodnie z wiekiem pomaga w pracach domowych (szczególnie jest to cudowne, jeśli Twoi rodzice mają zwierzęta domowe) i robi wyprawy w naturze pod nadzorem starszych.

Często rodzice wybierają na wycieczki turystyczne dla dzieci, zarówno w ich ojczystym kraju, jak i za granicą. Pediatrzy w związku z ulotnością jesiennych wakacji zalecają nie odbywać wycieczek do krajów o gorącym klimacie, ponieważ zwykle okres adaptacji wynosi 3-4 dni. Po przyjeździe na kilka dni dziecko, bez przechodzenia przez proces aklimatyzacja , jak spędzić jesienne wakacje po krótkim czasie wraca. Może to spowodować upośledzenie zdrowia. Lepiej jest, jeśli pozwalasz na możliwości finansowe, wybrać kraje europejskie lub amerykańskie o klimacie umiarkowanym (Finlandia, Norwegia, Wielka Brytania, Czechy itp.) Podróżowanie do innego państwa pozwoli ci poznać kulturę i tradycje kraju, poprawić wymowę potoczną, jeśli dziecko nauka języka obcego. Dzieci w każdym wieku pokochają odwiedzanie parków rozrywki w Europie. To i Disneyland we Francji oraz Port Aventura w Hiszpanii i wiele innych nowoczesnych centrów rozrywki.

Najważniejsze dla rodziców jest, aby reszta dziecka podczas pierwszych jesiennych wakacji w roku szkolnym była użyteczna i różnorodna, aby odciągnąć go od niekończącego się oglądania programów telewizyjnych i gier komputerowych.