Jest to prawdopodobnie najlepszy prezent, jaki możesz ofiarować swoim włosom. Olej arganowy (drzewo Argania) otrzymuje się przez tłoczenie na zimno. To drzewo rośnie tylko na terytorium Maroka, a jego olej jest uważany za wyjątkowy.

Właściwości oleju arganowego

Unikalne właściwości oleju arganowego wyjaśniają jego skład chemiczny: wiele kwasów tłuszczowych, witamin i przeciwutleniaczy. Chodzi o to, że olej arganowy jest prawie całkowicie złożony z nienasyconych kwasów tłuszczowych i witamin A i E najbardziej potrzebnych do włosów i skóry. Wśród nienasyconych kwasów w kompozycji jest tak zwany kwas linolowy, nie jest produkowany przez organizm i można go uzyskać tylko z zewnątrz. Trzecim składnikiem są przeciwutleniacze działające w dwóch kierunkach: mają działanie przeciwzapalne i chronią komórkę organizmu przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Dzięki tym wszystkim składnikom olej arganowy kosmetyczny ma wiele przydatnych właściwości:

 • Olej jest skuteczny w leczeniu oparzeń słonecznych i różnych chorób skóry;
 • pomaga przywrócić równowagę hydrolipidową skóry;
 • leczy otarcia i małe rany, skaleczenia;
 • jeśli na skórze pozostaną blizny lub inne obrażenia po ranach (oparzenia, otarcia), olej pomoże wyraźnie je zredukować;
 • dla skóry olej arganowy jest pierwszym pomocnikiem z różnymi bodźcami pochodzącymi z promieniowania słonecznego, wietrzenia, szczególnie zimą;
 • doskonale rozwiązuje problem łamliwych paznokci;
 • Olejek arganowy jest bardzo odpowiedni do włosów, a mianowicie do ich obróbki na jesień i przekroju końcówek.

Zastosowanie oleju arganowego

Nic dziwnego, że ten wyjątkowy olej znalazł swoje miejsce honorowe we wszystkich dziedzinach kosmetyków medycznych do ciała (do włosów, skóry i paznokci), a zwłaszcza do stosowania oleju arganowego do pielęgnacji włosów. Ostatnio rzemieślnicy-producenci domowych kosmetyków do pielęgnacji włosów coraz częściej przygotowują szampon z olejkiem arganowym. Zastosowanie takiego szamponu zapewni włosom naturalny połysk, znacznie zmniejszy ich stratę i przyspieszy wzrost. O wiele większy efekt można uzyskać, stosując szampon z olejkiem arganowym i maseczkami do włosów. Maseczki te można gotować samemu, a dodatkowo rezultat nie pozwoli Ci czekać i po pierwszym nałożeniu olejku arganowego usłyszysz komplementy do włosów. Oto kilka przepisów na maseczki z olejkiem arganowym:

 • Weź odrobinę oleju arganowego i wymieszaj go z olejem migdałowym lub olejem łopianowym, rozgrzej trochę na łaźni wodnej i wcieraj w korzenie włosów na około 5 minut, następnie owinąć włosy ręcznikiem na godzinę, myjąc głowę jak zwykle. To ambulans dla suchych włosów, a ponadto zaczynają rosnąć znacznie szybciej.
 • масло арганового дерева
 • Nałóż olej na czubki włosów po umyciu głowy, nie płucz go.
 • W przypadku włosów zniszczonych wymieszaj żółtko i łyżkę arganu i oliwy z oliwek. Wmasuj mieszaninę we włosy i pozostaw na 15 minut. Dobrze spłucz ciepłą wodą.

Olejek arganowy działa cudownie na włosy. Systematyczne podejście pomoże wyleczyć uszkodzone włosy w ciągu miesiąca, aby znacznie przyspieszyć ich wzrost. Zimą pozwoli Ci to uniknąć wysychania i problemów ze zmianami temperatury. Przyjemność jest, powiedzmy, nie tania, ale efekt będzie zauważalny szybko i przez długi czas, poza tym nie wymaga dużo oleju: jedna butelka (zwykle 50 ml) wystarcza na miesiąc. Olej arganowy może być stosowany nie tylko w czystej postaci. W połączeniu z różnymi olejkami kosmetycznymi można wybrać terapię dla wszystkich rodzajów włosów, a co najważniejsze - wszystkie naturalne składniki, dzięki czemu można je bezpiecznie stosować bez szkody dla organizmu i nie martwią się alergiami.