Na terytorium wyspy Madagaskaru jest 29 miast o różnym obszarze io różnym stopniu rozwoju infrastruktury. Trzeci największy (po Antananarivo i Tuamasina ) jest miastem Antsirabe. Znany jest z chłodnego klimatu, rozwiniętego przemysłu i wysokiej koncentracji taksówek, takich jak riksze (pousse-pousse).

Położenie geograficzne Antsirabe

Przetłumaczone z języka malgaskiego, Antsirabe jest tłumaczone jako "miejsce, w którym jest dużo soli". Nazwę tę nadano miastu, ponieważ w pobliżu znajduje się wiele źródeł termalnych. Miasto Antsirabe ma współrzędne geograficzne 19 stopni szerokości geograficznej południowej i 47 stopni długości geograficznej wschodniej. W 170 km od niego jest stolica kraju, Antananarivo, w 60-70 km - miasto Ambusitra , Emito i Antanifutsi.

Окрестности Анцирабе

Klimat i natura Antsirabe

Osada ta znajduje się na wysokości 1500 m npm, dlatego charakteryzuje się klimatem podzwrotnikowych wyżyn. Antsirabe jest jednym z najfajniejszych miast na Madagaskarze. W zimie, w nocy, temperatura powietrza spada poniżej 0 ° C

Najkorzystniejszy dla podróży do Antsirabe od listopada do marca, kiedy klimat miasta staje się cieplejszy i bardziej wilgotny. W tej chwili średnia temperatura powietrza wynosi + 20 ° C.

Jeśli spojrzeć na mapę geologiczną Madagaskaru, można zauważyć, że Antsirabe znajduje się na terenie wulkanicznego masywu Ankaratra. Jest największym i najbardziej aktywnym na wyspie. Ostatni raz działalność Ankaratra została zarejestrowana w latach 1985-1991. To jego gorące źródła wypełniają łaźnie termalne znajdujące się w mieście.

Анцирабе на карте Мадагаскара

Historia Antsirabe

Od początku XVII wieku obszar ten był częścią Królestwa Andrantsay, które trwało do początku XIX wieku. Przez długi czas mieszkańcy miasta Antsirabe dostarczali ryż, warzywa i owoce do innych regionów Madagaskaru.

Pierwsi misjonarze przybyli tu w 1868 roku. Byli przedstawicielami norweskiego Kościoła Luterańskiego. To misjonarz z Norwegii, którego nazwisko brzmi TG Rosaas, uważana za założyciela Antsirabe.

Анцирабе в 1953 году

Atrakcje i rozrywki Antsirabe

To malgaskie miasto słynie z przyjaznego klimatu i bogatej historii, ale większość turystów wybiera tu źródła termalne. Wielu z nich uważa, że ​​lokalna woda ma właściwości odmładzające i cudowne. Jest wylana bezpośrednio do butelek i sprzedana pod marką "Visy gasy". Do tej pory najpopularniejszymi źródłami termalnymi Antsirabe są:

 • Ranumafan;
 • Ranuvishi;
 • Ancirakli;
 • Sakhachikha.
Вулканическое озеро

Ponadto w tym mieście można zobaczyć katedrę Antsirabe, Pomnik Niepodległości (Fahaleovantena Tribes Monument), a także jeziora wulkaniczne Tritriva i Martwy . W przeciwieństwie do innych dużych miast na Madagaskarze, w Antsirabe nie ma tłumów turystów. Pozwala to na spokojne poznanie natury, cieszenie się śpiewem ptaków i poznawanie charakterystycznej kultury centralnej części wyspy.

Кафедральный собор CathedralМонумент Независимости в Анцирабе

Hotele Antsirabe

Ze względu na to, że miasto to jest jednym z największych ośrodków Madagaskaru, biznes hotelowy rozwija się całkiem nieźle. Większość hotele Antsirabe odnosi się do kategorii budżetowej, więc zapewnij możliwość relaksu z komfortem w przystępnej cenie. Wśród nich:

 • Des Thermes;
 • Le Trianon;
 • Green Park;
 • La Residence sociale;
 • Hasina.

Najbardziej znanym hotelem w Antsirabe i całej wyspie Madagaskar jest Des Thermes, którego zdjęcie pokazano poniżej. Pomimo faktu, że mieści się on w starożytnym budynku z epoki kolonialnej, stworzył komfortowe warunki. Goście mają dostęp do dużego basenu i bezpłatnego parkingu.

Отель des Thermes

Restauracje Antsirabe

Lokalna kuchnia to mieszanka Afryki i Madagaskarskie tradycje kulinarne . Restauracje w Antsirabe, a także w innych miastach Madagaskaru, serwują dania z ryżu z dodatkiem mięsa, sera, owoców morza, przypraw i przypraw. Na przykład sałatka "ro" z ryżu i przypraw lub sałatka "anana" z ryżu i krewetek. Gorące dania przygotowywane są z mięsa wołowego, wieprzowego i zebu. Ze względu na to, że Madagaskar był kiedyś kolonią francuską, wino jest popularnym napojem alkoholowym.

Aby cieszyć się egzotycznym smakiem tradycyjnych potraw Madagaskaru, musisz odwiedzić jedną z następujących restauracji Antsirabe:

 • Zandina;
 • Chez Jenny;
 • Le Pousse Pousse;
 • L'Insolite;
 • Cafe de l'Alliance.
Ресторан Chez Jenny

Zakupy w Antsirabe

Najsłynniejsze piętra handlowe tego miasta to duży rynek Asabotsi i mały rynek Atsenakeli. Tutaj możesz kupić towary, które będą przypomnieniem podróży w Antsirabe - różnorodne pamiątki, produkty lokalnych rzemieślników, postacie znanych na całym świecie zwierząt i tkanin.

Прилавок с детскими игрушками в Анцирабе

Transport w Antsirabe

Dla tego miasta na Madagaskarze charakteryzuje się wysokim poziomem rozwoju infrastruktury transportowej. Antsirabe jest punktem końcowym linii kolejowej, która łączy go z Antananarivo. Ale jeżdżą tylko pociągi towarowe. W tym czasie budowany jest oddział, który połączy stolicę z południową częścią wyspy.

Publiczne transport w Antsirabe jest reprezentowana przez:

 • autobusy;
 • minibusy dla 25 osób, zwane taxi-brusi;
 • motokrishas (tuk-tukami);
 • zwykłe riksze (pousse-pousse).

To miasto jest rodzajem rekordu dla liczby rikszy na mieszkańca. W 2006 roku zarejestrowano 5600 kierowców rikszy.

Około 5,5 km od Antsirabe znajduje się ta sama nazwa lotnisko Antirysy z wybiegiem o długości 1500 m.

Рикши (pousse-pousse) в Анцирабе

Jak dostać się do Antsirabe?

Ze względu na fakt, że Madagaskar wciąż pozostaje jednym z nieodkrytych zakątków świata, wielu turystów nawet nie wie, na której wyspie znajduje się miasto Antsirabe. Aby zapoznać się z tą miejscowością, musisz podróżować 170 km na południe od stolicy Madagaskaru. Z Antananarivo łączy go autostrada stanowa nr 7. Przy dobrej pogodzie i normalnych warunkach drogowych trasa ze stolicy do Antsirabe trwa 3,5 godziny. Nawiasem mówiąc, ta sama autostrada łączy ją z miastami Toliara i Fianaratsua .