Bandaż na stawie skokowym jest skutecznym sposobem przywrócenia integralności stopy. Noszenie specjalnego urządzenia zapewnia niezawodne mocowanie elementów łączących, naturalne położenie stopy, przy jednoczesnym zmniejszeniu obciążenia wywieranego na uszkodzoną pakiety .

Charakter urazu i nasilenie przebiegu choroby określa, który bandaż ortopedyczny poleca ekspert. Wszystkie bandaże ortopedyczne na stawie skokowym można podzielić na dwie grupy:

  • miękki (elastyczny);
  • sztywny lub półsztywny.
Miękkie bandaże ortopedyczne

Bandaż elastyczny na stawie skokowym powinien być noszony w przypadku obrażeń o łagodnym i umiarkowanym nasileniu. Wyróżnia się następujące rodzaje miękkich utrwalaczy:

  1. Ochronny lub leczniczy, podobny do bandaża bandaż, jest zwykle używany z otwartymi złamaniami. Materiał ma specjalną impregnację, która zapobiega zanieczyszczeniu rany i przyczynia się do szybkiej regeneracji uszkodzonych tkanek.
  2. Bandaże korekcyjne stosuje się w przypadku wrodzonych, rzadko nabytych patologii, na przykład ze stopą końsko-szpotawą.
  3. Immobilizer jest najczęściej stosowany w medycynie sportowej w celu zmniejszenia zespołu bólowego podczas urazu.
  4. Bandaż ciśnieniowy wywiera umiarkowany nacisk mechaniczny na uszkodzony obszar, blokując w ten sposób powstałe krwawienie .

Miękkie bandaże na kostkach są prawie niewidoczne pod ubraniem, można je łatwo założyć na buty (oczywiście bez pięty) i łatwo wybrać to urządzenie o dowolnym rozmiarze.

Sztywne bandaże ortopedyczne

Półsztywne i sztywne elementy ustalające są wyposażone w specjalne wkładki ramowe, aby całkowicie unieruchomić uszkodzone połączenie. Dla lepszego mocowania produkt posiada elementy mocujące (paski, sznurówki, rzepy).

bandaż na kostkę do stawu skokowego

Obecnie, w przypadku urazów od umiarkowanych do poważnych, przewlekłe patologie stóp nakładają bandaż kompresyjny na staw skokowy. Do wytworzenia produktu stosuje się raczej gęsty, przepuszczalny dla powietrza materiał, który nie może być odkształcony. Urządzenie jest wzmocnione anatomicznymi aluminiowymi oponami i systemem sznurowania. Ze względu na fakt, że wewnątrz bandażu jest przeplatany miękkim bawełnianym materiałem, stopa jest w nim wygodna, a utrzymanie go w czystości nie jest trudne.

Ponieważ zanieczyszczenie utrwalacza jest zawsze możliwe do umycia. Pożądane jest pranie ręczne w ciepłej wodzie, dlatego produkt nie powinien być silnie potarty i wyciśnięty. Suszenie odbywa się poprzez staranne rozłożenie bandaży. Nie zaleca się trzymania go w pobliżu grzejników lub w bezpośrednim świetle słonecznym.