Albania dopiero niedawno zaczęła być poszukiwana przez zagranicznych turystów. Wcześniej urlopowicze woleli ją od sąsiadów - Czarnogóra i Grecji. Jednak teraz wakacje na morzu w Albanii stają się coraz popularniejsze każdego roku. Porozmawiajmy trochę o nadmorskich kurortach tego bałkańskiego kraju.

Ośrodki wypoczynkowe na wybrzeżu Adriatyku

Przymus jest jednym z najstarszych albańskich miast, położonym zaledwie kilkadziesiąt kilometrów od stolicy - Tirany. W mieście jest największa plaża w kraju - Duress-Beach. Piaszczyste wybrzeże rozciąga się na 15 km długości i dzieli się na kilka dzielnic. Morze ma łagodne zejście i czystą wodę, dzięki czemu ten kurort w Albanii jest idealnym miejscem na wakacje z dziećmi.

Święta Albanii nad morzem_1wakacje albania na morzu_2

Shengjin - miasto położone na północy Albanii. Atrakcyjne dla turystów dzięki piaszczystym plażom i zabytkom architektury. Plaże tego uzdrowiska są dobrze wyposażone, a szeroki wybór zakwaterowania pozwoli ci wybrać hotel na morzu w Albanii na każdy gust.

wakacje albania nad morzem_3wakacje albania na morzu_4

Ośrodki wypoczynkowe na wybrzeżu Morza Jońskiego

Saranda to mała miejscowość wypoczynkowa nad Morzem Jońskim. Posiada dobrze rozwiniętą infrastrukturę oraz szeroki wybór zakwaterowania i opcji rozrywkowych. Niewątpliwą zaletą jest to, że według statystyk w Sarandzie 330 dni w roku świeci słońce.

wakacje albania na morzu_5wakacje albania na morzu_6

Zemri lub Dhermi to mała wioska turystyczna z malowniczymi krajobrazami i bogatą historią. Znajduje się na najczystszym piaszczystym wybrzeżu w otoczeniu plantacji oliwnych i pomarańczowych.

wakacje albania nad morzem_7wakacje albania nad morzem_8

Xamyl to najbardziej wysunięty na południe ośrodek nad morzem w Albanii. Miasto jest jednym z najbardziej popularnych celów turystycznych. A także jest to jedyna plaża w Europie z białym piaskiem.

wakacje albania na morzu_9wakacje albania nad morzem_10

Na skrzyżowaniu dwóch mórz

Mówiąc o tym, co morze obmywa brzeg miasta Vlora w Albanii, można powiedzieć, że jest to zarówno Morze Adriatyckie, jak i Morze Jońskie. Plaże są piaszczyste i żwirowe. A nietknięta natura nada wakacjom atmosferę niezapomnianego romansu.

Wakacje w Albanii nad morzem_11wakacje albania nad morzem_12