Uczucia dla innej osoby łatwiej poddają się wymiarowi emocjonalnemu niż rozsądnemu. Co, jeśli istnieją wątpliwości co do charakteru związku? W tym artykule zrozumiemy, czym różni się miłość od przywiązania.

Zacznijmy od jasnych definicji:

Miłość jest bezwarunkowym uczuciem wobec drugiej osoby, nie powodując negatywnych emocji i motywów. Szczere i jasne pragnienie szczęścia umiłowanego.

Przywiązanie jest uwarunkowaniem wobec innej osoby. Powoduje negatywne emocje: strach przed utratą, uzależnienie, ból itp. Zazdrośne uczucie takiego lub innego oczekiwania od innej osoby.

Należy rozumieć, że związek "czystego" z definicji prawie nie istnieje. Najczęściej doświadczamy mieszaniny obu w różnych proporcjach.

Czasem są błędne wnioski o tym, dlaczego przywiązanie jest silniejsze niż miłość. Długotrwałe relacje przerastają konwencje i nawyki - stwarzają wrażenie silnych emocji. Logiczne jest założenie, że oddając swoją energię innemu człowiekowi przez jakiś czas, stawiasz go w kategorii najbardziej niezastąpionej.

Jak odróżnić emocjonalność miłości od emocjonalności uczucia? Już to pytanie świadczy na korzyść tej ostatniej koncepcji. Kolejnym znakiem są silne negatywne emocje, nie są one nieodłączne od miłości.

Zdolność do kochania jest przekazywana danej osobie od urodzenia, jako talent. Ale zrozumienie tego uczucia, doprowadzenie zdolności do miłości do doskonałości, jest okupacją wszelkiego życia. W szczególności ważne jest, aby nauczyć się jasno rozumieć różnicę między uczuciem a miłością. Musisz zrozumieć, co wszyscy rozumieją przez "miłość". Najlepszym sposobem na uniknięcie złudzenia iluzji i uczucia niepokoju jest omówienie swojej wizji uczuć z partnerem.

Na pytanie: jak rozumiem, doświadczam miłości lub uczucia - psycholodzy sugerują, aby szukać odpowiedzi za pomocą następującego ćwiczenia. Musisz sobie wyobrazić, że ty i twój partner rozpadliście się dawno temu, a teraz po prostu pamiętacie o tych związkach. Co zostało zapamiętane: radość z obecności tej osoby w twoim życiu jak odróżnić miłość od uczucia czy bolesne emocje uzależnienia i oczekiwania z tym związane? Kolejna praktyka: musisz wyobrazić sobie kilka osób, które są ci bliskie w "pokoju miłości". Łatwo dostrzec wszystkie obrazy, skojarzenia i przedmioty, które przychodziły na myśl, zapisując je lub rysując. Zrozumiesz, co myślisz o tej lub tej osobie.

Odpowiedzią na pytanie, czy miłość można nazwać uczuciami, jest zachowanie osoby. Ten, kto kocha, jest zawsze aktywny, a ten, kto jest przywiązany, a właściciel może być agresywny.