W czasie ciąży następuje silna restrukturyzacja ciała kobiety, która stopniowo dostosowuje się do potrzeb dziecka i dostosowuje się do rosnącego obciążenia. W tym samym czasie poziom hormonów we krwi ulega znacznym wahaniom i, ogólnie rzecz biorąc, hormonom. To z jego zmianami kojarzy się zmienny nastrój kobiet w ciąży, ich sprzeczne pragnienia, zmiany w wyglądzie i dostosowanie psychologiczne.

Najczęściej, jeśli trądzik pojawia się w czasie ciąży, wiąże się to ze znacznymi wahaniami poziomu hormon progesteronowy we krwi - ze szczytami i spadkami. Podczas wysokich stężeń tego hormonu, oprócz głównych funkcji zapewnienia prawidłowego przebiegu ciąży, progesteron znacznie zwiększa produkcję sebum, co prowadzi do zatkania porów i pojawienia się plam trądziku, trądziku i wieku.

Trądzik na czole podczas ciąży często pojawia się u kobiet, które nie miały żadnych wcześniejszych problemów skórnych. Mogą to być małe czarne kropki, takie jak zaskórniki i bolesne krosty. Krosty pojawiają się z niewłaściwą pielęgnacją skóry, gdy infekcja dostanie się do zablokowanych porów.

Przyczyny trądziku w czasie ciąży

Jeśli w czasie ciąży twarz pokrył się trądzikiem, nie jest to powód do paniki, a tym bardziej nie próbuj ich naciskać. Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić w tej sytuacji, jest przejrzenie diety i taktyki pielęgnacji skóry. W obecności węgorzy i wysypek należy ograniczyć do minimum słodkie, mączne i smażone produkty spożywcze. Zużywaj więcej świeżych warzyw, owoców, zielonej herbaty i oliwy z oliwek. Zaleca się również ograniczenie przypraw i przypraw oraz spożywanie dużych ilości wody - oczyszcza organizm ze wszystkich niepożądanych substancji.

Trądzik na plecach podczas ciąży wskazuje na obecność trądziku i często daje kobietom w ciąży wiele niedogodności - są bolesne, wznoszą się ponad powierzchnię skóry i są trudne do leczenia. W walce z nimi niezastąpionym narzędziem jest mydło smoliste - wysusza problematyczne obszary i zmniejsza stan zapalny.

Pryszcze na ciele w czasie ciąży mogą pojawiać się z naruszeniem higieny osobistej, po nadmiernym poceniu się lub w miejscach naturalnych fałdów ciała, gdzie największe prawdopodobieństwo zakażenia zatkanych porów. Aby uniknąć dalszego rozprzestrzeniania się wysypki i zmniejszyć istniejącą wysypkę - używaj mydła antybakteryjnego o działaniu nawilżającym, z korzyścią dla ich opcji dostępnych na rynku. Te same zalecenia są istotne i jeśli trądzik pojawił się na brzuchu podczas ciąży.

Trądzik na klatce piersiowej w czasie ciąży wymaga większej uwagi, ponieważ mogą wskazywać na naruszenie gruczołów sutkowych i niosą ryzyko infekcji zarówno w okresie prenatalnym, jak i poporodowym (hematogenne zapalenie sutka) Kiedy trądzik pojawia się na szyi podczas ciąży, najlepszym sposobem na zwalczanie są to stwardnienie włosów podczas upałów i zapobieganie intensywnemu poceniu się w zimnie.

Trądzik u kobiet w ciąży - leczenie

Jeśli chodzi o właściwą pielęgnację skóry, podczas ciąży powinieneś preferować miękkie środki - bez substancji zapachowych, alkoholu i kwas salicylowy . Te ostatnie, zgodnie z obserwacjami lekarzy, często wywołują zanik ciąży i poronienia. Przetrzyj twarz oliwą z oliwek, ekstraktem z rumianku i dzikiej róży - to zmniejszy stan zapalny skóry i normalizuje aktywność gruczołów łojowych. Również dobry efekt kosmetyczny ma glinę, szczególnie leczy pryszcze na brodzie w czasie ciąży, a także tonizuje skórę. trądzik podczas ciąży

W każdym przypadku leczenie trądziku u kobiet w ciąży jest zadaniem ginekologa-endokrynologa, dermatologa i terapeuty. Czasami trądzik może być spowodowany przez kleszczowe pasożyty, które wymagają leczenia od specjalisty. Jeśli wysypki są obfite, bolesne, z treściami ropnymi - lepiej skonsultować się ze specjalistą i opracować odpowiednią taktykę. Nie należy stosować samoleczenia - często stosowane leki, takie jak Zener, Kremgen, Skinoren i ich analogi są zabronione w czasie ciąży i mogą zaszkodzić nienarodzonemu dziecku.