Nie jest zwyczajowo mówić o tym głosem, co oznacza, że ​​nietrudno zgadnąć, że jest to coś bardzo intymnego. Abstynencja seksualna to proces przekształcania seksualności. Całkowity brak życia intymnego, pomimo obecności zaspokojenia seksualnego. Odmowa osoby, by zaakceptować jego seksualną naturę.

Co zagraża abstynencji?

W jego rozwoju zazwyczaj wyróżnia się 2 etapy, w zależności od czasu trwania.

  1. Nie przedłużająca się abstynencja. Osoba odczuwa spokój i spokój bez odczuwania dyskomfortu.
  2. Długa abstynencja. Osoba doświadcza bardzo silnego pożądania seksualnego i nieodpartego dyskomfortu związanego z niemożnością zaspokojenia swoich potrzeb.

Kobieca abstynencja jest przyczyną 60-80% nervosa. Ponadto, 70% płci pięknej ma spadek aktywności zawodowej z powodu niespełnionych podstawowych potrzeb seksualnych.

Czy abstynencja jest szkodliwa dla kobiet?

Naukowcy identyfikują 4 główne powody, dla których abstynencja kobiet jest najbardziej oczywistym rozwiązaniem obecnej sytuacji.

  1. Samotność . W okresie samotności, która trwa od 6 miesięcy do roku, oczekuje się, że organizm ulegnie dużym zmianom o charakterze negatywnym. Początkowo samotność wpływa tylko na psychikę dziewcząt. Może przejawiać się w shopaholizmie, uzależnieniu od zabiegów przeciwstarzeniowych, nadmiernej emocjonalności, wrażliwości, niekontrolowanej agresji. Co więcej, zmiany zachodzą na poziomie fizjologicznym: rozwijają się choroby gruczołu mlekowego i procesy stagnacji w obszarze miednicy.
  2. Abstynencja wieku. Abstynencja seksualna u kobiet, które ze względu na młody wiek nie mają dużego doświadczenia w zakresie stosunków seksualnych lub nie mają stałego partnera seksualnego.
  3. Rytmy fizjologiczne. Naruszenia takie są najczęściej obserwowane u osób poniżej 25 roku życia lub u nowożeńców. Charakteryzuje się nie abstynencją seksualną, ale ich nieregularnością, ponieważ czasami stosunek płciowy może występować kilka razy dziennie, a niekiedy nawet przez kilka tygodni.
  4. Zespół Monka Najczęstszy rodzaj abstynencji seksualnej, który trwa od trzech lat lub dłużej. Kobiety w tym przypadku przestają śledzić swój wygląd i zaczynają reagować bardzo agresywnie na wszystko, co się dzieje. Erozja szyjki macicy lub raka piersi, niepłodność - do czego może prowadzić abstynencja.

Seks po abstynencji

Wznowienie stosunków seksualnych po długiej abstynencji, dla wielu kobiet, stanowi pewien problem. Jeśli kobieta ma możliwość całkowitego podporządkowania się miłosnym przyjemnościom, wówczas ostrożnie przekracza próg pokoju w ignorancji.

Konsekwencją abstynencji u kobiet może być tworzenie kompleksu "wdowy", który przejawia się w zmniejszonej reaktywności na dotyk partnera, aw konsekwencji niemożności osiągnięcia orgazmu. Seksuolodzy na szybsze niż zagrażać abstynencji powrót do normy zaleca się masturbować, aby system nerwowy "pamiętał", jak powinien zareagować na wysłane impulsy.

Nawiązując relację z partnerem, nie należy się zbytnio spieszyć, ponieważ obaj partnerzy muszą mieć chęć nawiązania intymnej relacji. Nie powinieneś zmuszać się do seksu, niech twój partner wie, że potrzebujesz więcej czasu, aby powrócić do normalności. Kiedy ten czas nadejdzie, nie krępuj się w przejawianiu swojej seksualności, a twoja druga połowa to doceni.