Określić stan narządów wewnętrznych może być tylko przez USG. USG jamy brzusznej to najnowsza metoda badawcza, odpowiednia zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Dzięki tej ankiecie można uzyskać najdokładniejsze dane dotyczące stanu zdrowia pacjenta, co pozwoli na postawienie właściwej diagnozy i przepisanie naprawdę skutecznego leczenia.

USG jamy brzusznej jamy brzusznej

Zasada procedury ma wiele wspólnego z tradycyjnym badaniem ultrasonograficznym. Metoda brzuszna różni się tylko tym, że podczas zabiegu stosowany jest specjalny czujnik, który nie jest wprowadzany do organizmu - jest po prostu przymocowany do żołądka.

USG jamy brzusznej wykonuje się w celu badania takich narządów:

  • jelita;
  • dodatek ;
  • pęcherz;
  • nerka;
  • wątroba;
  • pęcherzyk żółciowy;
  • moczowody;
  • macica;
  • prostata.

Czujniki wykrywają nawet drobne zmiany. Za pomocą tej metody można określić torbiel, mięsaka, endometriozę, stan zapalny o innym charakterze. Istnieją czujniki o różnych rozmiarach - zaprojektowane specjalnie dla różnych grup pacjentów.

Jak brzucha USG?

Procedura jest taka sama jak w przypadku zabiegu tradycyjnego: pacjent musi rozebrać się do talii. Następnie żołądek jest rozmazany specjalnym żelem, który przesunie czujnik, a sygnał z niego zostanie przesłany do monitora. Zwykle procedura jest całkowicie bezbolesna. Na wystąpienie nawet ledwo odczuwanego dyskomfortu należy natychmiast ostrzec lekarza.

USG jamy brzusznej nerek i innych narządów wymaga specjalnego przygotowania. Na kilka dni przed zabiegiem pacjent powinien zacząć stosować dietę wykluczającą pokarmy, Uzi brzuszne, które jest wliczone w cenę które mogą wywoływać wzdęcia: kapusta, słodycze, czarny chleb i bułki, smażone i zbyt ostre potrawy, fasola, mleko. Sześć godzin przed badaniem nie może być w ogóle, w przeciwnym razie wyniki USG będą zniekształcone. Najwygodniej jest przeprowadzić procedurę rano.

Niektórzy specjaliści w okresie przygotowań zalecają branie Espumizan dwa razy dziennie na pigułce, a tuż przed zabiegiem płeć piękna może umieścić świecę glicerynową.

Zaniedbać wszystkie warunki, które są uwzględnione w procesie przygotowania w USG jamy brzusznej, możliwe jest tylko w ostrych formach chorób, gdy wyniki ankiety są wymagane tak szybko, jak to możliwe.