Jeśli dokładnie przestudiujesz historię, możesz zrozumieć, że wiele elementów odzieży zostało stworzonych do konkretnych celów, a później służyło jako piękny dodatek do obrazu. Weźmy na przykład szelki. Historia tego akcesorium ma początek w czasach Ludwika XIV. Potem byli używani jako bandaż na miecz. Później szelki były używane jako opaski do spodni, zapinane na pasek z guzikami, a po pojawieniu się specjalnych klipów akcesorium zyskało bezprecedensową popularność. Szelki były używane jako dżentelmeni z wyższych sfer i robotnicy w fabrykach.

Z biegiem czasu mężczyźni coraz częściej zaczęli używać pasków do spodni, więc popularność szelek zaczęła spadać. Jednak postępowe kobiety nie lekceważyły ​​tak interesującego akcesorium i umiejętnie wprowadzały go do kobiecej garderoby. Wielu historyków wyjaśnia tę reakcję na modę w erze emancypacji, kiedy jedynym celem jest wyrównywanie praw chłopców i dziewcząt. Projektanci używają szelek damskich w swoich kolekcjach, gdy muszą dodać odrobinę brutalności i tajemniczości. W rezultacie obraz jest bardziej interesujący i niezapomniany.

Jakie kobiety mogą nosić szelki?

To akcesorium jest dość specyficzne i może być używane tylko w niektórych ubraniach. Istnieje kilka sekretów, które pomogą ci znaleźć atrakcyjny strój z szelkami:

  1. Użyj kontrastów. Jeśli nosisz szelki, a priori chcesz się wyróżniać. Nie trzeba dopasowywać ich do koloru bluzki czy kurtki. Wręcz przeciwnie, ciekawiej będzie wyglądać duet z eleganckimi szelkami damskimi i czarna koszula . To przyniesie ścisły zespół dużo seksualności i łatwości.
  2. Użyj stylu unisex. Zwróć uwagę na szerokie spodnie, naszyte na męski typ i uzupełnij je skórzanymi szelkami damskimi. Nie zapomnij o białej koszulce i kapeluszu z rondem. To zmieni się w męski obraz. Ta opcja będzie odpowiednia dla stron tematycznych.
  3. Ciekawy wygląd w swobodnym stylu. Jeśli codzienny obraz wydaje Ci się nudny i nieinteresujący, rozcieńczyć go dodatkami. Do dżinsów można używać fajnych damskich szelek z wizerunkami postaci z kreskówek, jasnymi wzorami i paskami. Wybierz zwięzłe jeansy w stylu "boyfrend" lub szorty i t-shirt z subtelnym nadrukiem.
  4. W komplecie ze spódnicą. Dziś często można spotkać spódnice z wysoką talią iz dołączonymi szelkami. Tak więc, tworząc pojedynczy zestaw, niejasno przypominający surową sukienkę. Ale co, jeśli używasz osobno zakupionych szelek? W takim przypadku lepiej wybrać wielowarstwę krótka spódniczka spódnica dżinsowa. Szelki powinny być cienkie i nie przyciągać zbyt wiele uwagi.

Jeśli wybierzesz strój do szelek, przyjdą ci z pomocą niektóre akcesoria. Najbardziej popularny jest melonik lub wioślarz. Nakrycie głowy sprawia, że ​​obraz jest bardziej zrelaksowany i codzienny. Z butów dopasowanych, oksfordzkich i sandałów. Możesz również użyć ciekawych torebek i bransoletek. Lepiej odmówić masywnych naszyjników.

Modne damskie szelki: właściwości

Wiedząc, jak prawidłowo nosić szelki dla kobiet, możesz z łatwością stworzyć ciekawy wizerunek, warty uwagi innych. Ale oprócz nietypowego stroju dostaniesz kilka zalet, ponieważ szelki:

  • wizualnie pociągnij figurę;
  • podkreślić klatkę piersiową;
  • naprawdę wspierają spodnie;
  • dodać skandaliczne.

Styliści twierdzą, że kobiecy wizerunek z szelkami zawsze przyciągnie uwagę zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Noszenie akcesorium może być noszone lub deflowane. W tym drugim przypadku obraz będzie nieco zbuntowany i ulegnie kompromisowi.

Damskie szelki 1Szelki damskie 2Szelki damskie 3
Szelki damskie 4Szelki damskie 5Szelki damskie 6
Szelki damskie 7Szelki damskie 8Szelki damskie 9