Każdy letni mieszkaniec powie ci, że co roku wyląduje ogórki któremu towarzyszą takie lub inne trudności. Że nie ma jajnika, owoce nie idą do wzrostu, a czasem liście zaczynają żółkną i palą. Rzeczywiście, kultura ogórkowa z charakterem, ale dostosowanie się do niej jest dość realistyczne. Tym razem dotkniemy kwestii, dlaczego jajniki zmieniają kolor na żółty i jakie czynności należy prowadzić w szklarni, aby uniknąć utraty plonu ogórków.

Dlaczego żółte ogórki w szklarni?

Zanim przejdziemy dalej, zwracamy się do listy z najbardziej prawdopodobnymi przyczynami. Pomoże to nie tylko znaleźć źródło problemu, ale także zapobiegnie temu w nadchodzącym sezonie:

  1. Zwróć uwagę na cechy sadzonek. Jest prawdopodobne, że przyczyną, że jajniki ogórka zmieniają kolor na żółty i kruszą się, jest brak zapylenia. Wiele odmian wymaga sztucznego zapylenia, w wyniku czego jajnik jest słaby.
  2. I są przeciwne odmiany, które są zbyt aktywnie zapylane, a roślina nie jest w stanie znieść takiego obciążenia.
  3. W szklarni o niewłaściwej pielęgnacji gleby jajnik ogórków zmienia kolor na żółty z powodu klęski owadów lub choroby .
  4. I jeszcze raz dotkniemy tego, że wszystko musi być zrobione zgodnie z rolniczą technologią kultury, jajnik ogórków zmienia kolor na żółty i upada często z powodu naruszenia zasad uprawy.

Teraz, gdy zaznaczony jest krąg możliwych przyczyn, możesz przystąpić do działania.

Jajnik ogórków zmienia kolor na żółty i opada - co robić?

Najpierw rozważymy najbardziej prawdopodobny scenariusz, a mianowicie naruszenie technologii rolniczej. Ważne jest, aby zrozumieć, że kultura ta jest bardzo wymagająca na poziomie ciepła i wilgoci. Jeśli region jest zimny, nawet w maju istnieje prawdopodobieństwo zamarznięcia sadzonek. Kiedy spadek temperatury jest bliski, należy przykryć dodatkową folię do lądowania. Możesz też napełnić plastikową plastikową butelkę ciepłą wodą i umieścić ją bezpośrednio na ziemi, aby jej temperatura nie spadła tak bardzo. Ponadto należy pamiętać o miłości ogórka do minerałów. Najczęściej żółknięcie występuje w szklarni, gdzie azot jest zdecydowanie niewystarczający. Tak więc, przed sadzeniem w szklarni, musisz trochę karmić sadzonki i tym samym unikać takich problemów.

Kiedy twoje małe jajniki ogórka zamieniają się w żółto, możesz mówić o braku zapylenia. Jeżeli odmiany są prawidłowo dobrane, oznacza to, że należy ponownie rozważyć system wentylacji w szklarni i zwrócić owady. Najprostszym sposobem obróbki ogórków, tak aby jajnik nie żółknął w takiej sytuacji, jest zwykła słodzona woda. Preparaty "jajnik" lub "bud" również dają dobre wyniki. Twoim celem jest przyciągnięcie owadów i uzyskanie zapylenia o najwyższej jakości.

Przybliżona liczba ogórków w jajniku wynosi do 25 na każdym krzaku, w przeciwnym razie żółkną i kruszą się. Więc "wiele dobrych rzeczy też jest złych". Jeśli czas nie reguluje tej chwili, jajnik może w szklarni jajniki ogórki żółkną i zostańcie, ale owoce są krzywe i żółte.

I wreszcie, najbardziej nieprzyjemna opcja, dlaczego jajniki ogórków, pojawianie się owadów lub infekcja sadzonek w szklarni stają się żółte. Oto szereg typowych dla tej kultury: od grzybów po typowe szklarnie. Zwykle ma to miejsce w przypadku zbyt grubego sadzenia i złego wietrzenia. Ale choroba zawsze zaczyna się od liścia, ponieważ w celu zapobiegania konieczne jest leczenie fungicydów w ogrodzie przed pojawieniem się jajnika, a tym samym chronić siebie. A także dostosować wilgotność i gęstość lądowania, aby problem nie powrócił. Kiedy wszystkie powyższe zasady i subtelności nauczysz się czuć na poziomie intuicyjnym, i przychodzi z doświadczeniem, zbiory będą obfite, a jajnik zdrowy i silny.