dlaczego dziecko nie śpi w nocy Powody, dla których dziecko często budzi się lub nie śpi w nocy, może być bardzo wiele. Oczywiście, jeśli weźmiemy pod uwagę najczęstsze, wiele osób wie, że zęby są na pierwszym miejscu. U niektórych dzieci pojawiają się bez dyskomfortu, podczas gdy inne mają problem, który powoduje wiele problemów.

Jakie są inne powody?

Na pytanie, dlaczego noworodek nie śpi w nocy, może być kilka odpowiedzi:

 • kolka żołądkowo-jelitowa;
 • niewłaściwy harmonogram "czuwania i snu" u dziecka;
 • dziecko nie ma dość i budzi się z głodu;
 • dziecko ma brudną pieluchę lub pieluchę;
 • w pokoju, w którym dziecko śpi, gorące lub zimne.

Są to główne powody, dla których np. Miesięczne dziecko nie śpi w nocy, wymagając uwagi. A jeśli pierwszy powód sprawia, że ​​rodzice po prostu czekają na ból brzucha, łagodząc stan okruchów przy różnych sposobach wzdęcia i kolki, wówczas inne przyczyny są łatwe do wyeliminowania, korygowania trybu i odżywiania dziecka. Ponadto nie zapominaj o ciszy, która jest niezbędna do spokojnych okruchów snu.

Jeśli zastanowimy się nad problemem, dlaczego roczne dziecko nie śpi w nocy, na pierwszy plan wysuwają się czynniki psycho-emocjonalne:

 1. Pragnienie spania z rodzicami, jeśli dziecko było do tego przyzwyczajony do
 2. Jest to bardzo powszechna sytuacja, która pojawia się, gdy dziecko budzi się w łóżeczku. Nie przyzwyczajony do spania osobno, czuje swoją niepewność.

 3. Brak aktywnych gier, szczególnie na świeżym powietrzu.
 4. Jest to jeden z powodów, dla których dziecko nie chce spać w nocy, nie zasypia przez dłuższy czas lub nie budzi się w grach. Bardzo ważne jest, aby dzieci dużo chodzić, poznawać otaczający je świat i wydawać energię i siłę.

 5. Szok emocjonalny.
 6. Układ nerwowy u dziecka w tym wieku jest wciąż niedojrzały. Poruszanie się, domowa kłótnia, odwiedzanie gości, strach lub, odwrotnie, radosne przeżywanie, może prowadzić do tego, że dziecko nie będzie spało dobrze przez kilka nocy z rzędu.

Podsumowując, chciałbym zauważyć, że powody, dla których dziecko nie śpi w nocy, nie są trudne do zidentyfikowania. A jeśli nie są związane ze zdrowiem, a następnie ich eliminacji, możesz uzyskać spokojny i zdrowy sen dla wszystkich członków rodziny.