Upławy białe (tzw. "Białe") są częstym problemem, z którym każda kobieta spotyka się przynajmniej raz w życiu. Kiedy ta sytuacja się pojawia, naturalnie jest podniecenie, a kobiety śpieszą się do lekarza. Jednak w niektórych przypadkach białe upławy można uznać za normę. Rozważmy takie sytuacje.

Beli może być normą

Lekarze uważają białe upławy za normalne, jeśli:

  • powstaje w związku z intymnością (podczas i po akcie seksualnym), ponieważ jest to naturalna reakcja organizmu żeńskiego;
  • przejawia się w drugiej fazie cyklu miesiączkowego (to znaczy przy zbliżającej się lub utrzymywanej owulacji), trwa tylko kilka dni i jest następstwem normalnych cyklicznych zmian w tle hormonalnym kobiety;
  • występuje w czasie ciąży, zwykle w ciągu pierwszych trzech miesięcy, ponieważ w tym czasie organizm przyszłej matki jest całkowicie zrekonstruowany.

Kiedy białe wydzieliny z pochwy powinny ostrzec?

Jeśli wydzielina z pochwy stanie się bardziej gęsta niż zwykle, uzyskać nieprzyjemny zapach lub zmienić kolor, należy skonsultować się z lekarzem. To może być oznaką choroby.

Białe, gęste wydzielanie z pochwy jest z reguły charakterystyczne dla kandydozy - choroby lepiej znanej jako drozd. W przypadku kandydozy leukorr nie jest jedynym objawem, ponieważ towarzyszy mu obrzęk genitaliów, swędzenie, a nawet pieczenie przy wejściu do pochwy. Przydziały zwykle wyglądają jak twarożek, mają kwaśny zapach.

Biały wybór z pochwy świąd może być oznaką rzęsistkowicy. Charakterystyczną cechą tej choroby jest spieniony charakter bielactwa, szaro-żółtawy odcień.

Obfite wydzielanie białego z pochwy jest często głównym objawem bakteryjne zapalenie pochwy . W tej chorobie kobieta dręczy się rybim zapachem z pochwy, białą wydzieliną z żółtawym odcieniem.

Szczepienie z pochwy białej może również obejmować ureaplazmozę, chlamydię lub mykoplazmozę, ale nie są one tak wyraźne, jak na przykład u pleśniawki.

Białe wydzieliny z pochwy czasami towarzyszą pewnym patologiom macicy i szyjki macicy. Dlatego lekarze prawie zawsze przepisują testy cytologiczne (w celu identyfikacji komórek atypowych), a także przeprowadzają badanie kolposkopowe, które pozwala badać pochwę pod mikroskopem.

Aby zrozumieć naturę wydzielin, należy również wykluczyć cukrzycę z listy możliwych przyczyn.

Pamiętaj, że wydzieliny bardzo często ustępują same, gdy tylko kobieta zaczyna przestrzegać wszystkich zasad higieny osobistej. Ważne jest, aby prawidłowo wykonać toaletę narządów kobiecych, aby prać we właściwym kierunku (wyłącznie od przodu), używając zwykłej wody bez mydła.

upławy białe

Częste syringing przyczynia się również do śmierci pożytecznych bakterii i rozprzestrzeniania się bakterii niebezpiecznych, dlatego też należy je porzucić. Jeśli przestrzeganie tych zasad nie działa, musisz skontaktować się z lekarzem, aby ustalić przyczynę leukorrhoea.

Należy również pamiętać, że białe wydzielanie z pochwy może być zewnętrzną manifestacją alergii. Obecnie kobiety często wykazują nietypową reakcję na lateks, z którego powstają prezerwatywy, na mydła, żele i smary.

Zadbaj o swoje zdrowie - skontaktuj się z ginekologiem na czas, aby zatrzymać chorobę. Nowoczesne metody leczenia mogą pozbyć się nieprzyjemnych objawów choroby u kobiet w ciągu kilku dni po rozpoczęciu leczenia.