białe rozładowanie po miesięcznym Wyładowanie białe po menstruacji może być uznane przez lekarzy jako wariant normy i oznaką choroby ginekologicznej. Z tym zjawiskiem ginekolog najpierw pyta pacjenta o ilość i częstotliwość ich pojawiania się. Rozważ tę sytuację bardziej szczegółowo i postaraj się ustalić: dlaczego po comiesięcznym okresie następuje białe rozładowanie i kiedy jest normalne.

Jaka jest norma?

Należy zauważyć, że w normie, zgodnie z fizjologicznymi właściwościami układu rozrodczego żeńskiego, dopuszcza się występowanie 1-2 ml dziennie wydalin. Najczęściej są białe, rzadko z żółtawym odcieniem. Każdy zapach w takim wyładowaniu jest całkowicie nieobecny lub ma lekko kwaśny odcień.

Białe, grube, cremobraznye wydzieliny po menstruacji można zaobserwować po 10-12 dniach. Zjawisko to również odnosi się do normy, ponieważ w przybliżeniu w tych kategoriach w ciele kobiety jest owulacja. W niektórych przypadkach pojawienie się wydzieliny z dróg rodnych przypomina surowe białko z kurczaka.

W jakich przypadkach wyładowanie białe po menstruacji jest oznaką upośledzenia?

Z reguły dość obfite białe wydzielanie po menstruacji wskazuje na obecność choroby w układzie rozrodczym. W tym przypadku często towarzyszy im nieprzyjemny zapach, pieczenie, swędzenie. W niektórych przypadkach może pojawić się zielony odcień.

W większości przypadków takie wydzielanie jest spowodowane procesem zapalnym w samej pochwie ( zapalenie jelita grubego,zapalenie pochwy ). Często przyczynę tego zjawiska można ukryć w obecności czynników zakaźnych, takich jak rzęsistkowica, ureaplazmoza, chlamydia, mykoplazmoza.

Warto również zauważyć, że białe osady mogą być spowodowane innymi czynnikami. Wśród nich są:

  • cukrzyca;
  • pominięcie ścian macicy;
  • obrzęk narządów płciowych;
  • naruszenie higieny osobistej.

Tak więc, aby dokładnie określić przyczynę, kobieta nie powinna być opóźniona wizytą u ginekologa i zaangażować się w autodiagnozę.