Wydaje się, że to pytanie brzmi dziwnie. Ale w rzeczywistości, wiedząc o której godzinie lepiej się opalać, można uzyskać o wiele bardziej równomierną, trwałą i atrakcyjną opaleniznę. W przeciwnym razie kolor czekolady zniknie bardzo szybko, a nawet gorzej - na ciele pojawią się bolesne oparzenia, a spalona skóra później zburzy się.

O jakiej porze roku lepiej się opalać?

To kolejne interesujące pytanie. Ale jeśli odkryjesz, jak właściwie się opalać, staje się jasne, że w rzeczywistości nie ma w tym nic dziwnego. Faktem jest, że najlepiej przygotować się do sezonu plażowego z wyprzedzeniem. To znaczy, aby zacząć myśleć o tym, o której godzinie lepiej się opalać w czerwcu, wskazane jest, aby mieć kąpiel słoneczną w maju lub nawet pod koniec kwietnia. Przydadzą się na skórze, a plaża nie musi czuć się jak czarna owca (we wszystkich aspektach tego wyrażenia).

Wiosną promienie są bardzo miękkie i trudno jest uszkodzić skórę. Ale aby przygotować naskórek do intensywnego opalania, odniosły one sukces. Przed rozpoczęciem lata zaleca się chodzić jak najwięcej pod otwartym słońcem lub mieć kilka sesji solarium . Na początku niech tylko zapalają ręce i twarz. Nieco później, jeśli pozwoli na to pogoda, możesz sobie pozwolić na rozebranie się do stroju kąpielowego. Nie trzeba kłaść się pod słońcem. Wręcz przeciwnie - o wiele lepiej jest opalać się podczas aktywnych sportów - grać w tenisa lub siatkówkę, biegać.

O której porze lepiej opalać się na wiosnę, trudno powiedzieć. Wiele osób woli opalać się z porannymi ćwiczeniami. I jest w porządku, jeśli nie możesz tego zrobić na ulicy. Otwórz okno na balkonie i ćwicz tutaj. Oczywiście jest to mniej skuteczne, ale nadal.

O której godzinie lepiej opalać się na morzu?

W miejscowych kurortach trzeba się opalać rano i wieczorem, a najbardziej "niebezpieczne" słońce - od 11 do 17 po południu. Ten okres lepiej jest usiąść gdzieś w cieniu. I nie oczekuj, że stroje plażowe mogą cię ochronić oparzenia . Lekka tkanina przepuszcza wystarczająco dużo, by spalić, ilość promieniowania ultrafioletowego.

O której porze lepiej opalać się na plażach gorących krajów? O tym samym. Ale nie możesz spędzić dużo czasu na słońcu. Pierwszego dnia procedury solarne nie powinny zająć więcej niż pięć minut. Każdego dnia wzrasta czas spędzany w otwartym słońcu.

Nie zapomnij, że podczas pływania, opalanie jest również brane. Co więcej, dzieje się to znacznie szybciej. Woda załamuje promienie słoneczne, więc wielu obozowiczów pali, pływa.

Jak uzyskać gładką i trwałą opaleniznę?

Aby uzyskać atrakcyjną opaleniznę, musisz nie tylko wiedzieć, o której godzinie lepiej się opalać. Powinieneś także przestrzegać kilku prostych zasad:

 1. Przed wyjściem na otwarte słońce niepożądane jest stosowanie kosmetyków do ciała, rozpryskiwanie wody toaletowej lub perfum.
 2. Pamiętaj, aby używać ochronnych kremów do ciała.
 3. Opalanie, pozycja musi być zmieniana co dziesięć minut.
 4. Natychmiast po powrocie z plaży spłucz pod prysznicem i nałóż odrobinę balsamu do naskórka.
 5. Wyjmując wodę, nie zetrzyj ręcznikiem. Kropelki wody przyczyniają się do szybszego opalania. Ale bądź ostrożny: o wiele łatwiej jest się spalić.

Niewielu w to wierzy, ale dieta w sezonie plażowym wpływa również na jakość garbowania. Skóra może stać się czekoladą, jeżeli zostanie zjedzona:

 • marchewka;
 • morele;
 • dorsz;
 • tuńczyk;
 • brzoskwinie;
 • dynie;
 • arbuzy;
 • opalaj się o której godzinie najlepiej opalać się
 • gruszki;
 • jabłka;
 • czerwona papryka;
 • migdały;
 • fasola;
 • awokado

Bardzo przydatne jest wypicie kompleksu witamin przed podróżą do morza, które musi koniecznie zawierać kwas askorbinowy.