czym jest karnawał dla dzieci Dla większości dzieci pytanie "Czym jest Maslenitsa?" Wydaje się bardzo skomplikowane. Dla niektórych dzieci wakacje związane są wyłącznie z naleśnikami do gotowania, dla innych - z tradycją wypalania wypchanych zwierząt, drutów na zimę i spotkania wiosny. Rzadko jednak ktokolwiek będzie mógł poprawnie wyjaśnić, że Maslenica jest bardzo starożytnym, wciąż pogańskim świętem, które zachowało się od czasu chrztu w Rosji.

Tymczasem "Maslenica", czyli "serowy tydzień", to wesoły okres, w którym zarówno dorośli, jak i dzieci chętnie korzystają z rozmaitych zabaw z zapusty. W tym tygodniu dzieci przygotowywały lodowe góry na spotkanie z Broad Maslenitsa ostatniego dnia Tygodnia Pancake - nalewali na nie wodę i wbiegali. Każdego dnia dzieci delektowały się rumianymi naleśnikami, serem i jajkami.

W niedzielę przebaczenia uroczystości w Rosji osiągnęły szczyt. Uważano, że im głośniej mijają święta, tym szybciej ludzie będą w stanie obudzić wiosnę, a słońce będzie wyglądać. Hałaśliwe i zatłoczone uroczystości odbywały się na ulicy, odbywały się targi. Dzieci wraz z dorosłymi brały udział w licznych konkursach i zabawach, śpiewały piosenki, tańczyły.

Obecnie święto Maslenica obchodzone jest także w wielkim stylu w placówkach dla dzieci - szkołach i przedszkolach. Szczególnie miłe zabawy gry dla dzieci w wieku przedszkolnym. W tym artykule powiemy Ci, jak możesz świętować to święto z dziećmi i jaki rodzaj zabawy Maslenica będzie dla nich szczególnie interesujący.

Opis wakacji Maslenica dla dzieci

Jak każdy inny urlop, Maslenitsa zawsze można celebrować na różne sposoby, najważniejsze jest to, że dzieci się bawią. Rozpocząć przygotowania do spotkania wiosennego słońca należy z góry, bo trzeba zrobić strach na wróble który jest najpierw instalowany w pokoju do dekoracji wnętrza, a następnie, już na ulicy, jest spalany.

Lepiej dla dzieci zrobić własny strach na wróble, chociaż można go łatwo kupić w większości sklepów. Tymczasem podczas tworzenia Maslenitsa faceci mogą dowiedzieć się czegoś nowego o wakacjach i zainteresować się ich historią i obyczajami.

Na stole w tym dniu musi być naleśniki i inne wypieki. Jeśli pozwala na to wiek dzieci, możesz sam upiec naleśniki. Możesz również zrobić tradycyjne stroje na wakacje własnymi rękami.

Oczywiście dla dzieci zarówno w wieku wczesnym, jak i starszym celebracja Maslenicy musi być wypełniona wieloma zabawnymi i aktywnymi grami. Zwykle to święto obchodzone jest na ulicy, a ponadto odbywa się zimą, więc chłopaki nie powinni zamarzać.

Zwracamy uwagę na następujące gry na świeżym powietrzu dla małych dzieci i starszych dzieci.

Aktywne gry dla grupy dzieci w Shrovetide
  1. Round dance "The sun". Chłopaki stoją w kole, trzymając się za ręce, jeden z nich jest pośrodku, przedstawiający słońce. Dzieci tańczą i śpiewają śmieszne piosenki. W pewnym momencie dziecko, przedstawiające Słońce w środku kręgu, krzyczy: "Jestem w ogniu!", Podczas gdy inne dzieci rzucają się rozpraszająco. Ten, którego pierwszy raz złapał Sunny, staje się jego miejscem.
  2. Palniki. Wszystkie dzieci są podzielone na pary i stoją w kolumnie trzymając się za ręce. karnawałowe wakacje dla dzieci Przed całą kolumną znajduje się dziecko, które zostało wybrane jako przywódca lub palnik. Wszystkie dzieci śpiewają piosenkę lub czytają wiersz, pod koniec którego pierwsza para facetów zaczyna uciekać od smyczy, a palnik próbuje złapać jednego z nich. Jeśli obaj członkowie pary uciekli z prowadzącego i stanęli na końcu, to samo dziecko nadal jeździ, jeśli złapie jedną z nich za rękę, ten, który stracił parę, staje się palnikiem.
  3. Zabieranie zamku ze śniegiem. Tutaj wszyscy razem - zarówno dzieci, jak i dorośli - najpierw budują duży zamek ze śniegu, a następnie dzielą się na 2 identyczne pod względem liczby członków zespołu. Pierwsza drużyna broni zamku, a druga próbuje podbić.