Nie tak dawno temu, piękne panie mieszkające w przestrzeniach poradzieckiej przestrzeni, nawet nie pomyślały o tym, jakie mogą być ubrania. W końcu znajome numery na etykietach od 40 do 54 były znane wszystkim - i, z reguły, nie było żadnych trudności. Te dni są trochę inne, ponieważ zakupy w sklepach internetowych i za granicą staje się ulubionym zajęciem nowoczesnych kobiet, a przyjęte etykietowanie rozmiarów odzieży w Europie i Ameryce różni się od krajowej.

Co robić w tym przypadku, jeśli naprawdę chcesz kupić bluzkę lub dżinsy z dobrze znaną europejską marką, ale nie możesz zdecydować się na rozmiar? Nasz artykuł na temat zgodności rozmiarów odzieży damskiej pomoże ci zrozumieć.

Jak określić rozmiar odzieży damskiej?

Idąc na zakupy, każda kobieta powinna wiedzieć, jak określić odpowiedni rozmiar odzieży damskiej według parametrów postaci w zależności od kraju producenta.

Zacznijmy od Europy. We Włoszech, Francji i Niemczech, które używają jednolitego systemu oznaczeń, znane już nam litery łacińskie są oznaczone na metce odzieżowej: XS, S, L, M, XL, XXL. Gdzie S, M, L oznaczają odpowiednio małe, średnie i duże, a X stosuje się do oznaczania pochodnych rozmiarów, innymi słowy jest bardzo mały lub bardzo duży. Określając rozmiar prefiksu dla kobiet w kategorii odzieży dla kobiet, nie należy używać europejskich producentów.

Następnie porozmawiajmy o amerykańskim etykietowaniu. Istnieją zarówno łacińskie litery S i M, jak i symbole cyfrowe, które zapewniają podział na odzież męską i damską. Bardzo łatwo porównać rosyjskie rozmiary z amerykańskimi za pomocą prostych operacji arytmetycznych. Co do zasady, aby określić rozmiar odzieży damskiej, należy odjąć 36 od numeru wskazanego na etykiecie, tzn. Jeśli dziewczyna nosi ubrania w rozmiarze 42 według standardów krajowych, w USA będzie potrzebowała bluzki lub koszulki z rysunkiem 6.

Aby lepiej zrozumieć, jak wybrać odpowiedni rozmiar dla odzieży damskiej danego producenta, można użyć specjalnych tabel, które pokazują używane oznaczenia i odpowiednie parametry liniowe.

jakie są rozmiary ubrań1jakie są rozmiary ubrań2