Ślub jest najbardziej pamiętnym wydarzeniem w życiu każdej rodziny, ponieważ jest to początek nowej jednostki społecznej. Każda dziewczyna w wieku 12 lat chce przymierzyć śnieżnobiałą suknię i powiedzieć: "Tak!". Gdy zbliża się ten ważny dzień, pojawia się wiele małych i ważnych szczegółów, z których większość związana jest z tradycjami weselnymi. Każdy oczywiście decyduje, czy stosować się do tych tradycji, czy nie, ale często pod presją krewnych nie da się uniknąć. Na przykład jedna z tradycji ślubnych, które stały się nudne dla wielu młodych ludzi, stała się zwyczajem cena panny młodej . Wcześniej była to integralna część, dziś okupu panny młodej przy wejściu stara się zastąpić przez nowe, nie mniej kolorowe tradycje ślubne.

Starożytne obrzędy weselne i tradycje

W krajach zachodnich coś niebieskiego, coś pożyczonego i coś starego musi być obecne na weselu. Nasze śluby nie są kompletne bez starych, a raczej starych. Niektóre starożytne ceremonie i tradycje weselne są tak piękne i wzruszające, że nie można ich porzucić. Na przykład tradycja zraszania młodej pary ziarnem i monetami:

  • zboże, aby mieć zdrowe i silne dzieci;
  • monety pod stopami dla bogactwa i dobrobytu;
  • płatki róż, aby młodzi ludzie byli otoczeni pięknem i czułością.

Kolejną piękną starą tradycją jest tort weselny, bochenek. Uosabia bogate i dostatnie życie, ponieważ symbolizuje słowiańskiego boga słońca, który daje bogactwo. Zgodnie z tradycją rodzice spotykają się z młodym weselem po malowaniu w restauracji lub w domu. Który z nowożeńców odgryzie większy kawałek - który dominuje w życiu rodzinnym. Mówią też, że wszyscy goście na weselu powinni spróbować tego tortu weselnego, rzekomo potwierdzając, że pomogą młodej rodzinie pod każdym względem.

Trochę historii

Historia tradycji ślubnych wywodzi się z rytuałów słowiańskich. Ten sam bochenek pieczony z pszenicy w kształcie słońca, a nawet złota, zgodnie ze wszystkimi kanonami symbolizmu, jest po prostu zobowiązany do przyciągnięcia bogactwa i sukcesu do młodych małżonków. Zgodnie z powszechnym przekonaniem, jego piec miał być żonaty i szczęśliwy ślub kobieta została w ten sposób naładowana pozytywną energią.

Ma własną historię i tradycję, by rzucić bukiet ślubny. Wiele wcześniej niezamężnych druhen próbowało pod każdym względem dostać kawałek sukni ślubnej panny młodej. W rezultacie pojawienie się głównego bohatera wieczoru zmieniło się w strzępy. Jednak, zaszczepiając w krótkim czasie szacunek dla sukni ślubnej, tradycja dzielenia szczęścia z przyjaciółmi została zachowana. W tym celu postanowiono dać bukiet niezamężnym dziewczętom, ale w celu uniknięcia przestępstw, zorganizowali rodzaj wiecu między kandydatami.

Tort weselny - słodka tradycja

Prawie każdy element ceremonii ślubnej ma pewne tradycje. tradycje ślubne Na przykład stosunkowo niedawno pojawiła się tradycja wycinania tortu weselnego. Początkowo panna młoda sama wycinała ciasto i niosła je każdemu gościowi. Pokazała, że ​​jest gotowa zostać kochanką w nowej rodzinie. Jednak z biegiem czasu, ciasta rosły, a trudniej było je samemu pokroić, a także wykonywać wszystkie domowe obowiązki. Dlatego dzisiaj młodzi małżonkowie przecinają ciasto razem, udowadniając, że siła jest w jedności i wzajemnym zrozumieniu.

Niezwykłe tradycje weselne

Dzisiaj była mieszanka kultur, częściej zamiast zwykłego muralu w urzędzie stanu cywilnego wolą piękne rejestracje wyjść, jak na Zachodzie. Aby zaskoczyć gości, młodzi ludzie próbują czerpać z doświadczeń innych krajów, stylizować ceremonię, korzystać z niecodziennych konkursów ... Jest już ktoś, kto ma z tym coś wspólnego.