W dzisiejszych czasach szczęśliwe małżeństwo jest rzadkością. Modne jest sądzić, opierając się tylko na jednej statystyce rozwodów, która stwierdza, że ​​od 60% do 80% wszystkich małżeństw ostatecznie się rozpada. Dlatego powinieneś pomyśleć o tym, jak uczynić małżeństwo szczęśliwym od samego początku, aby utrzymać pozytywny związek.

Czy są jakieś szczęśliwe małżeństwa?

Odpowiedź na to pytanie jest jednoznaczna - tak, a podstawy szczęśliwego małżeństwa są proste i zrozumiałe dla wszystkich, w samą porę ludzie przestają uważać to za konieczne, aby się do nich stosować.

W swej istocie psychologia szczęśliwego małżeństwa jest podobna do psychologii szczęśliwego związku: szacunek, wzajemne zrozumienie, wsparcie i różnorodność są konieczne, ponieważ to dlatego, że wszystko jest nudne i zaczyna się wzajemne "wykopywanie wad", wraz z , odwołaj się do meritum.

Sekrety szczęśliwego małżeństwa

Droga do szczęśliwego małżeństwa przebiega przez realizację własnych błędów. W końcu, jeśli początkowo w związku byłaby "wszystko złe", nie poślubiłbyś tego człowieka. Tak więc, jeśli wrócisz do podstaw, możesz wrócić do związku wiele z tego, co już zostało zapomniane, ale zawsze cię to cieszyło.

  1. Pierwszą zasadą szczęśliwego małżeństwa jest wzajemny szacunek! Nigdy nie mów źle o tym, co jest ważne dla twojego współmałżonka. Nie przeklinaj ludzi. Nie pozwól, aby obraźliwe słowa i sarkastyczny ton. SZUKAJ swojego partnera w każdym znaczeniu tego słowa.
  2. Statystyki szczęśliwych małżeństw sugerują, że ludzie, którzy dzielili się hobby lub wspólną pracą, są znacznie bardziej zadowoleni ze swojego małżeństwa niż inni. Twoim zadaniem jest je znaleźć. Kursy tańca? Sport? System zasilania? Chodzić wieczorami? Współtworzenie? Powinieneś mieć wspólną przyczynę, która daje ci wiele radości.
  3. Śmiech brzmi tylko w szczęśliwych rodzinach. Spędzaj czas: oglądaj komedie, zapamiętaj dowcipy i zabawne incydenty, rozmawiaj jak przyjaciele. Jeśli wszystkie twoje rozmowy dotyczą tylko życia - pozbądź się go, rozpocznij rozmowy na temat wartości i zainteresowań.
  4. Kontakt dotykowy. Staraj się ciągle dotykać. Pocałuj się przed wyjściem i powrotem, przytul się podczas oglądania telewizji. To są małe rzeczy, które naprawdę się łączą.
  5. Unikaj przedłużających się kłótni. To nie znaczy, że musisz oddawać się całej połowie. Po prostu znaleźć konstruktywny sposób wyjścia z sytuacji - nie dąsać się w tygodniu, usiąść i spokojnie porozmawiać, jak wyjść z tej sytuacji, znaleźć kompromis.

Wiele osób uważa, że ​​szczęśliwe drugie małżeństwo jest bardziej prawdopodobne niż szczęśliwe, ale dotyczy to tylko tych związków, które zostały zawarte przez młodzież, głupotę lub ciążę - to jest bez wstępnej oceny zgodności i innych ważnych cech.

Jak zostać szczęśliwym w małżeństwie?

Jeśli widzisz, że małżeństwo nie pasuje do ciebie, być może jest to twój stosunek do niego, a nie inne problemy. Zacznij od analizy, biorąc papier i długopis:

  1. Co dokładnie nie pasuje do ciebie w małżeństwie?
  2. Jak możesz to zmienić?
  3. jak zostać szczęśliwym w małżeństwie
  4. Ile czasu to zajmie?

Na przykład nie podoba ci się, że mąż siedzi cały dzień przed telewizorem lub komputerem. Aby to zmienić i przyciągnąć go do wspólnej rozrywki, musisz zaproponować mu interesującą alternatywę: obejrzyj film, wybierz się na spacer, idź do teatru lub filmu, idź odwiedzić itd. Czas na to prawie nie jest wymagany i można go zastosować niemal każdego wieczora, kiedy takie jest pragnienie. Problem został rozwiązany. Podobnie, możesz rozwiązać większość problemów związanych z małżeństwem, które zazwyczaj można rozwiązać.