Większość ludzi nieświadomie ignoruje wszystkie możliwości prawidłowo zlokalizowane w pomieszczeniu źródeł światła. W rzeczywistości, odpowiednie elementy oświetleniowe są w stanie radykalnie zmienić nawet najbardziej zwyczajnie wyglądający pokój. W oddzielnym stopniu dotyczy to kinkietów ściennych. W dzisiejszych czasach wybór tych produktów może wstrząsnąć wyobraźnią nawet najbardziej wyrafinowanej osoby.

Kinkiety LED

Jest to niezwykle stylowy i nowoczesny mebel, który zapewnia oryginalny sposób prezentacji światła. Kinkiety LED wyróżniają się wykwintnymi kształtami i oszałamiającym wyglądem. Mogą być stosowane z równym powodzeniem, aby stworzyć przytulną atmosferę w pomieszczeniach o dowolnym przeznaczeniu funkcjonalnym. Lampa ścienna z takim źródłem światła jest wyjątkowo łatwa do zainstalowania i może służyć zarówno w trybie dziennym (ciepłym), jak i zimnym. oświetlenie .

światła led1światła led2światła led3

Kinkiet na drewno

Kinkiety, wykonane w całości lub częściowo z drewna, takie jak sosna, dąb lub buk, również znajdują swoich wielbicieli. Często takie kinkiety są uzupełniane metalowymi inkluzjami, co sprawia, że ​​ich styl jest tradycyjny i niezwykle elegancki. Powłoka drzewa może mieć różne kolory, co umożliwia wybór produktu zgodnie z istniejącymi elementami sytuacji. Ponadto kinkiety ścienne są wyposażone w mechanizmy obrotowe, które ułatwiają proces użytkowania.

drewniany kinkiet1kinkiet 2drewniany kinkiet3

Kinkiet w łazience

Oświetlenie łazienki musi mieć następujące opcje:

  • być odporne na zmiany temperatury otoczenia;
  • odporny na korozję;
  • chronić przed wilgocią.

Idealną opcją są żarówki halogenowe, wbudowane różnego rodzaju kinkiety. Te ostatnie można umieścić w pobliżu lusterek, bezpośrednio nad czcionką lub w innym niezbędnym miejscu.

kinkiet w łazience1kinkiet w łazience2kinkiet w łazience3

Kinkiety narożne

Jest to niezwykle wygodna forma lokalnego oświetlenia. Zakres jego zastosowania jest niezwykle szeroki: od strefy roboczej kuchni do pomieszczeń produkcyjnych. Narożne lampy ścienne mogą być również wykonane z dowolnego materiału, mają niezbędny rozmiar i modyfikację, co znacznie upraszcza proces wyboru odpowiedniego produktu.

kinkiet narożny1kinkiet narożny 2corner sconce3

Kinkiet do kuchni

Ta oprawa oświetleniowa wygląda szczególnie korzystnie nad stołem jadalnym. A jeśli wybierzesz model, który ma brzoskwiniową, marchewkową lub morelową dekoracyjną lub ochronną szybę, to jedzenie na stole będzie wyglądać jeszcze bardziej apetycznie.

uchwyt ścienny do kuchni1kinkiet do kuchni2kinkiet do kuchni3

Biustonosze dla dzieci

To chyba najszersza kategoria tego rodzaju produktów, których wybór nie jest tylko szokujący, pogrąża się w szoku. Kinkiet w pokoju dziecinnym może być standardową modyfikacją nadającą się do wyposażenia pokoju noworodka lub najbardziej niezwykłej postaci lub koloru imitującego ulubionego bohatera kreskówki, zaćmienie słońca lub wyjątkowy kwiat. Jedynym ograniczeniem wyboru będzie bezpieczeństwo lampy, wyobraźnia i budżet kupującego.

ściana dziecięca 1biustonosze dla dzieci2półki dla dzieci

Niewiarygodne, że nawet kinkiety mogą być wykonane zgodnie z istniejącymi stylistycznymi kierunkami projektowania pomieszczenia. Na przykład klasyczne kinkiety są zwykle wykonane z metalu, który imituje złoto, brąz lub srebro, są uzupełnione kloszami i są ułożone symetrycznie.

kinkiet classic1kinkiet classic2kinkiet classic3

Ale nowoczesne kinkiety ścienne mogą mieć najbardziej niesamowite formy ochronnych i dekoracyjnych odcieni.

kinkiety kinkiety modern1kinkiety kinkiety modern2kinkiety kinkiety modern3

Tradycyjne elementy kinkietu w Prowansalski styl Istnieją różne rodzaje kutych winogron, świec, łańcuchów czy wzorów kwiatowych. To sprawia, że ​​takie źródła światła są prawdziwym dziełem sztuki, co jest typowe dla każdego obiektu wystroju pokoju w stylu prowansalskim.

uchwyt ścienny w stylu Provence1provence sconce2provence sconce3

Kinkiety w stylu marynistycznym przypominają bulaje, gongi i latarnie okrętowe. Wykonane są z reguły z metalu, kopiując antyczną miedź lub brąz.

kinkiet w stylu marynistycznym1kinkiet w stylu marynistycznym2kinkiet w stylu marynistycznym3

W rzeczywistości, żyrandole, lampy podłogowe i kinkiety są niezastąpionymi pomocnikami w projektowaniu wyrafinowanego, nowoczesnego i niepowtarzalnego wnętrza.

żyrandole lampy podłogowe bra1żyrandole lampy podłogowe bra2żyrandole lampy podłogowe bra3