Królowa szokujących w świecie mody, słynna angielska projektantka Vivienne Westwood jest uznawana za jedną z najbardziej utalentowanych projektantów mody XX wieku. Zawsze chciała uczynić życie bardziej intensywnym, aby uczynić jak najwięcej rozsądku. Nadal udaje jej się ożywić Fashion Week z jej niezwykłymi kolekcjami.

Biografia Vivienne Westwood

Vivien urodziła się w mieście Glossop w 1941 roku. W wieku 17 lat dziewczyna i jej rodzice przenieśli się do Londynu. W stolicy Zjednoczonego Królestwa ukończyła Kolegium Pedagogiczne, a nawet przez kilka lat pracowała w zawodzie. W tym czasie poślubiła Dereka Westwooda, którego nazwisko zostało później uwielbione całemu światu.

A jednak jej twórcza natura była zbyt zatłoczona na obraz nauczyciela i po spotkaniu z Malcolmem McLarenem, producentem znanej grupy Sex Pistols, zdecydowała się spróbować w projektowaniu mody.

Młoda projektantka nigdy nie uważała się za utalentowaną, po prostu chciała robić to, co kochała, wyrażać swoje poglądy poprzez stroje. Ale w tym właśnie czasie narodził się niepowtarzalny styl Vivienne Westwood. Poprzez wykorzystanie atrybutów stylu punkowego, była w stanie przenieść idee tej młodzieżowej subkultury na pole projektowania.

Buty, biżuteria i sukienki Vivienne Westwood

Od 1981 r. Vivienne zaczęła uczestniczyć w pokazach mody. Od tego czasu wycofała się z mody ulicznej i zaczęła interesować się sztuką krojenia. Odzież Vivienne Westwood była najlepszym sposobem, aby wyróżnić się z tłumu. Miał wszystko, od parodii tradycji po klasyczną elegancję. Podczas gdy cały świat oszalał na punkcie luksusowych klasyków, Vivien demonstrowała modne ubrania z dziurami, szwami na zewnątrz i luźnymi pętlami.

W tym samym czasie, wraz z zamieszaniem kolorów, niezwykłymi stylami wśród sukienek, są również klasyczne, eleganckie, eleganckie sukienki, które można nosić nie tylko na wybiegu, ale także w prawdziwym życiu. Suknie ślubne Vivienne Westwood również były interesujące na swój sposób. Zawsze łączyły elegancję, elegancję i seksualność. Pomimo odważnych pomysłów projektanta, sukienki wyglądały dość klasycznie. Były falbanki, koronki i przezroczyste tkaniny. Romans, jak się okazało, wciąż jest w modzie.

Od tego czasu, jak w popularnej kolekcji z 1981 r. Widzieliśmy światło, gdzie odciski i liczne paski były obecne w obfitości na ubraniach, butach i akcesoriach, znany projektant powracał do tego tematu nie raz. Na przykład dziś wiele gwiazd Hollywood można często zobaczyć w "pirackich butach" od Vivienne Westwood. Obuwie znanej marki uległo pewnym zmianom, dostrzegalnym, prawdę, głównie tylko w kolorach i fakturach.

Akcesoria Vivienne Westwood zawsze podkreślały piękno kobiecej sylwetki. Projektant wciąż wkłada swoją duszę w każdy produkt. Biżuteria Vivienne Westwood to coś więcej niż biżuteria.

Na przykład pod koniec 2012 roku została wydana jego nowa kolekcja. Tym razem poświęcono tematowi globalnej zmiany klimatu. Wszystkie produkty zostały wykonane z palladu i personifikowanych symboli naturalnych. Wśród nich były masywne tiary, duże kolczyki, naszyjniki z wzorzystym tkaniem.

Projektantka nigdy nie boi się odejść od klasycznych standardów piękna. A to wszystko Vivienne Westwood. Torby, akcesoria, perfumy - każdy produkt pod marką utalentowanego projektanta nie może pozostać niezauważony.

Każda nowa kolekcja ma styl high-end Vivienne Westwood. Rok 2013 nie był wyjątkiem. Projektant ponownie zaskoczył publiczność, ale nawet nie z jej kolekcją, tak jak z wydanymi oświadczeniami. Vivienne sama doszła do ostatecznego ukłonu w T-shircie z napisem "Climate Revolution", a dla gości opracowano nie mniej prowokacyjne T-shirty z napisem "I am Julian Assazh!" W celu wsparcia założyciela WikiLeaks i protestu przeciwko zarzutom przeciwko niemu.

Vivienne nigdy nie siedzi spokojnie, zawsze szuka nowych wysokości. Wyróżnia się ciężką pracą, wytrwałością i umiejętnością patrzenia nawet na klasyczne rzeczy pod różnymi kątami. Być może dlatego kolekcje Vivienne Westwood są wyjątkowe na swój sposób. Można się spodziewać, że zaskoczy nas nie raz, i wydaje się, że cały świat czeka na jej nowe koncerty z zatonięciem.

Vivienne Westwood 1Vivienne Westwood 2Vivienne Westwood 3
Vivienne Westwood 7Vivienne Westwood 4Vivienne Westwood 5
Vivienne Westwood 6Vivienne Westwood 8Vivienne Westwood 9