Podświetlanie włosów weneckich to nowoczesna technika barwienia, której nawet najbardziej futurystyczni mistrzowie nie potrafili sobie wyobrazić.

Faktem jest, że na pierwszy rzut oka ta technika wygląda dziwnie - musisz zaufać smakowi fryzjera, aby pozwolić mu na tak ryzykowną kolorystykę, ponieważ efekt weneckiego podkreślenia jest nieprzewidywalny.

Jaka jest technika uwydatniania weneckiego?

Wenecka technika podkreślania daje mistrzowi maksymalną swobodę działania. Stosuje jasną lub ciemną farbę do intuicyjnie wybranych pasm, aby uzyskać efekt wyblakłych włosów lub niezwykłych podświetleń.

Nie używa folii, a nici nie są przydzielane z geometryczną dokładnością, jak w klasycznym podświetlanie . Fryzjer nie wybiera całego pasma, ale tylko jego koniec i środek, a za pomocą pędzla rysuje kolor wzdłuż długości, tworząc łagodny efekt przejścia.

Większość mistrzów emituje kilka szerokich pasm i farbuje je w jednym odcieniu, utrzymując farbę w różnym czasie, tak aby zabarwienie było nierówne, chaotyczne i gładkie, lub w kilku odcieniach, różnica tonów między nimi nie przekracza 2-3 jednostek, a różnica w stosunku do głównego koloru włosów nie jest różna. więcej niż 3.

Mistrz, w zależności od pomysłu, może potrzebować kilkukrotnego wybarwienia jednej nici, aby włosy opalizowały jednocześnie kilkoma odcieniami.

Taka procedura może trwać bardzo długo - od 3 do 4 godzin, co zależy od długości włosów i technicznej złożoności. Dzięki zastosowaniu kilku odcieni i dwukrotnego barwienia czas przebywania w kabinie wzrasta.

Jaki jest efekt weneckiego wyróżnienia?

Technika ta pozwala stworzyć efekt spalonych pasm, a także futurystyczne obrazy. Na przykład, używając fioletowych, bordowych, niebieskich i białych odcieni, możesz tworzyć oryginalne obrazy zapamiętane z uwagi na swoją jasność i wyjątkowość.

Większość dziewcząt, dążąc do trendu naturalności, zatrzymuje się przy wyborze pasm "wypalonych pod słońcem". W takim przypadku mistrz używa odcieni pszenicy i bursztynu.

Zalety weneckiego podkreślenia

Pomimo tego, że tak twórcze i delikatne dzieło mistrza kosztuje znacznie więcej niż klasyczne podkreślenie schematu, w efekcie technika ta jest tańsza, ponieważ nie ma potrzeby odbarwiania korzeni i aktualizowania koloru co miesiąc. Również podświetlenie weneckie jest wygodniejsze dla włosów, ponieważ jest rozjaśnione lub przyciemnione tylko małe obszary włosów.

Jak sprawić, by weneckie podświetlanie było w domu?

Aby wcielić się w weneckie podkreślenie własnego bardzo trudnego zadania, ponieważ artystycznie maluje tył głowy niewygodny. Fryzjerzy nie zalecają takich eksperymentów, podczas gdy w ich opinii pełne klasyczne farbowanie włosów można opanować w domu.

Ale istnieje środek domowy, który pomaga stworzyć efekt spalonych pasm - jest to oliwa z oliwek. Zmywa pigment, dlatego ciemne blond dziewczyny używające masek na bazie oliwy z oliwek mogą osiągnąć częściowe rozjaśnienie pasm.

Jeśli jesteś kategorycznie przygotowany i chcesz zrobić takie podkreślenie w domu, musisz pogodzić się z tym, że będzie to pół wenecki - będziesz musiał użyć czapki podkreślającej, która może zakłócać płynne przejścia kolorów.

Aby weneckie podkreślenie w domu było potrzebne:

  • barwnik do włosów kilka odcieni i utleniacz;
  • pędzel;
  • czapka do podświetlania;
  • metalowe haczyki.

Kolorowanie domu

  1. Po oczyszczeniu głowy załóż nasadkę do znakowania i użyj haczyków do usunięcia niezbędnych pasków.
  2. Następnie użyj pędzla do nałożenia farby o różnych odcieniach, zaczynając od środka pasma.
  3. Po upływie czasu określonego w instrukcji malowania, zmyć.
  4. Podtrzymuj włosy masą odżywczą po barwieniu i wysusz ją suszarką do włosów.

Wybór odcieni

Podświetlanie weneckie jest zwykle stosowane na ciemnych włosach, ponieważ efekt spalonych pasm wygląda szczególnie interesująco na ciemnym tle.

Do weneckiego wybielania czarnych włosów fryzjerzy używają odcieni bursztynu, koniaku, czerwieni, brązu i czekolady.

Do podkreślania weneckiego na jasnych włosach używaj pszenicy, piasku, cytryny, a także odcieni platyny. Czasem stosuje się kolory ciemnej czekolady. Na blond włosach weneckie pasemka wyglądają ledwie zauważalnie.

Podświetlanie włosów weneckich 1Podświetlanie włosów weneckich 2Podświetlanie włosów weneckich 3
Podświetlanie włosów weneckich 4Podświetlanie włosów weneckich 5Podświetlanie włosów weneckich 6
Podświetlanie włosów weneckich 7Podświetlanie włosów weneckich 8Podświetlanie włosów weneckich 9