Dystonia wegetatywna Trudno jest nazwać chorobę, ale nie można jej również przypisać zdrowiu. Ludzie, u których zdiagnozowano VSD, zdecydowanie odczuwają znaczny dyskomfort i są bardziej narażeni na różne choroby sercowo-naczyniowe.

Metody leczenia IRR

Dystonia wegetatywna jest jedną z tych chorób, w których leczenie zależy od pacjenta. Nie ma specjalnych leków na tę dolegliwość, urządzenia, ale istnieje kompleks procedur, które pomagają praktycznie w 100% pokonać IRR.

Metody leczenia VSD w domu:

 1. Optymizm i chęć odzyskania.
 2. Zgodność z reżimem dnia: zdrowy sen w wentylowanym pokoju i na materacu ortopedycznym (co najmniej 8-10 godzin).
 3. Zmienność pracy umysłowej i fizycznej.
 4. Przerywa pracę przy komputerze.
 5. Chodzić na świeżym powietrzu.
 6. Uprawianie sportu w trybie wolnym, w spokojnym, mierzalnym tempie (uprawianie sztuk walki jest przeciwwskazane, zajęcia, w których głowa znajduje się poniżej klatki piersiowej, w której używane są skoki i inne ostre ruchy).
 7. Zgodność z dietą. Jeśli masz nadwagę, musisz się jej pozbyć, jeśli jesteś zbyt chudy - musisz zdobyć brakujący kilogram - zarówno nadwaga, jak i brak aktywności fizycznej wzmacniają objawy IRR. Konieczne jest spożywanie pokarmów bogatych w potas i magnez, a także trochę zapomnieć o słodkich, słonych, tłustych i mącznych.
 8. Zabiegi wodne, w tym hartowanie, hydromasaż, natrysk. Po prostu nie bądź zbyt chętny do podjęcia kontrastujących procedur, aby nie zaszokować ciała.
 9. Akupunktura.
 10. Masaż aktywny wykonywany jest za pomocą parasympatycznego odcinka IRR, masaż uspokajający wskazany jest dla typu sympatykotonicznego. Masaż mieszany dobrze pomaga w leczeniu VSD na mieszanym typie.
 11. Leczenie IRR homeopatia . Wykorzystywane są różne rośliny: kojące zioła (mięczak, mięta, korzeń piwonii, waleriana), diuretyki (borówki, mącznica lekarska), środki pobudzające (żeń-szeń, Leuzea), itp. czas i wysiłek.
Jak leczyć IRR?

Jak leczyć dystonię wegetatywną, powie najlepszy lekarz. Być może wystarczy prowadzić odpowiedni tryb życia lub trzeba uzupełnić terapię lekami ziołowymi. Niektórzy pacjenci nadal otrzymują leki na IRR. Wybór leków jest prowadzony przez lekarza prowadzącego, ale częściej mają one na celu zwalczanie głównej choroby. Mogą być przepisane witaminy, środki uspokajające, leki przeciwdepresyjne.

Skuteczne leczenie IRR jest w zasadzie zawsze złożonym leczeniem. Obecnie tradycyjną terapię uzupełnia korekcja psychologiczna. Po takich zajęciach wielu pacjentów zaczyna prowadzić zdrowy tryb życia, przywracają sen, apetyt i poprawiają samopoczucie.

Pacjentom z dystonią naczyniową należy o tym pamiętać Skuteczne leczenie że zarabiają same na siebie i tylko z własnej woli mogą się jej pozbyć. Żaden lekarz i żadna nowoczesna metoda nie będą w stanie zrobić tego, co może zrobić pacjent, który kiedyś zdecydował się wyzdrowieć. Rozpocznij leczenie od zrozumienia samego siebie, dowiedz się, jaka jest pierwotna przyczyna choroby, staraj się radzić sobie z lękiem, stresem, częściej odpoczywać, uprawiać sport, wreszcie patrzeć na życie z optymizmem i wiarą w swoje zwycięstwo. W drodze do zwycięstwa wszystkie metody są dobre, a szczególnie dobre na drodze do zwycięstwa nad dystonia wegetatywną, dobry sen, zdrowe odżywianie i racjonalne rozdzielenie czasu.