Jeśli któregoś dnia, kiedy czujesz, że zauważasz jakieś narosty w pochwie, nie powinieneś się wahać i poprosić o pomoc ginekologa. Może to być, oprócz spuchniętego z powodu dużego nacisku jamy brzusznej, pozostałości po błony dziewiczej; także różne nowotwory.

Jakie są wzrosty w pochwie?

Przykładem takich wzrostów może być wirus brodawczaka ludzkiego (HPV), który przenoszony jest nawet przez gospodarstwa domowe. Ten wirus (kłykcina) nie jest przenoszony przez krew, żyje pod skórą i w wyniku dojrzewania wychodzi.

Również wśród wzrostów można znaleźć wszelkiego rodzaju szyszki: cysty, tłuszczaki i inne formacje.

Lokalizacja wzrostu w pochwie

Rozważmy zatem, co oznacza każdy z przypadków wzrostu.

  1. Galasy przy wejściu do pochwy mogą być kłykcinami. Doktor z całkowitą pewnością zastosuje słaby roztwór kwasu octowego, wzrost musi zmienić kolor na biały - tak właśnie jest brodawki narządów płciowych . Takie wzrosty mogą być różowe, a także biały wzrost w pochwie - nie jest wyjątkiem.
  2. Dopasowanie do wnętrza pochwy może również oznaczać HPV.
  3. Żyły na ścianach pochwy, a także, w rzeczywistości, w dowolnym miejscu na ciele, mogą być tłuszczakami (podskórnymi łagodnymi guzami) lub torbiele pochwy .
  4. Wzrost między odbytem a pochwą może być hemoroidami, a także polipem. Bardzo rzadko może to być obrzęk węzła chłonnego.

Jakikolwiek kolor został namalowany na wzrost i jaki kształt będzie miał, konieczne jest skonsultowanie się z lekarzem w celu dokładnej diagnozy. Traktuj, że musisz zacząć i białe narośla w pochwie, a wzrosty w pobliżu pochwy. Wszakże te formacje mogą powodować pojawianie się złośliwych nowotworów narządów płciowych, a także brodawczaki są łatwo przenoszone na partnera seksualnego i mogą nie pojawiać się przez długi czas, czekając na zmniejszenie odporności.