analogi urozstesów Wiele problemów układu rozrodczego wiąże się z hormonami. Na przykład, brak progesteronu może powodować problemy z nadejściem ciąży, a na wczesnym etapie powoduje zagrożenie wypowiedzenia. Dlatego lekarze, w przypadku niedoboru tego hormonu, przepisują go w postaci leków. Utrozhestan jest lekiem progesteronowym, który udowodnił, że rozwiązuje takie problemy. Dla wielu kobiet lek ten pomaga bezpiecznie nosić dziecko. Ale są też inne leki o takim działaniu farmakologicznym i składzie.


Utrozhestana Analogs

Przez termin "analog" należy rozumieć narkotyki, które mają takie same międzynarodowe niezastrzeżone nazwy lub jeden kod ATC. Na przykład czasami nazywany jest analog Utrozhestanu Duphaston i to nie jest do końca prawdą. Leki te mają podobny efekt, ale różnią się składem. Pierwszy to naturalny progesteron, a aktywny składnik Duphaston ma pochodzenie syntetyczne. Ale oba leki są z powodzeniem stosowane w terapii.

Istnieją analogi leku Utrozhestan, które zawierają te same substancje czynne:

  • Endometryna - tabletki dopochwowe, które powinny być nakładane 2-3 razy dziennie zgodnie z zaleceniami ginekologa;
  • Crinon - produkowany w postaci żelu dopochwowego lub aplikatorów do wprowadzania do pochwy;
  • Prozestzhel - żel, którego właściwości wynikają z zawartości progesteronu;
  • Progestyna jest kolejnym analogiem Utrogestanu, który jest wytwarzany w postaci żelu;
  • Prajisan - dostępne w postaci kapsułek do podawania doustnego i do drogi dopochwowej, jak również w postaci żelu.

Wszystkie te leki mają tę samą aktywną substancję czynną, ale jeśli istnieje potrzeba wymiany jednego z drugim, najlepiej skonsultować się ze swoim ginekologiem. Przedstawi zalecenia oparte na swoim doświadczeniu zawodowym oraz na podstawie specyfiki stanu zdrowia kobiety, a także przeciwwskazań do leczenia. Lekarz wybierze reżim leczenia, właściwe dawkowanie i częstotliwość podawania. W przypadku zauważenia nagłych skutków ubocznych lekarz może zmienić dawkę lub zasugeruje zmianę leku.