Wraz z rozwojem nowoczesnej technologii komputerowej na rynku pojawiło się wiele różnych urządzeń USB. Oprócz tradycyjnych dysków flash, urządzenia takie jak rozszerzenia USB, adaptery, piasty, podświetlenie, zapalniczka, popielniczki itp. Zaczęły być pożądane. Jedną z najnowszych innowacji w świecie takich gadżetów jest mała lodówka zasilana przez USB. Dowiemy się o tym interesującym urządzeniu bardziej szczegółowo.

Dlaczego potrzebujesz komputera do lodówki? Lodówka USB to miniaturowa zamrażarka komputerowa. Zwykle jest przeznaczony do jednej lub więcej standardowych puszek na napoje. To przydatne urządzenie pomoże ci schłodzić każdy napój, czy to piwo, napój energetyczny czy zwykłą Coca-Colę, do odpowiedniej temperatury. Niektóre modele kompaktowych lodówek działają w dwóch trybach, dzięki czemu można również ogrzać i utrzymać ciepło napojów. Urządzenia te mogą być używane w zimnych porach roku iw cieple.

Mała lodówka jest wystarczająco mała, zajmuje niewiele miejsca na biurku. Średni rozmiar takich gadżetów wynosi 20 cm x 10 cm x 10 cm, a waga około 300-350 g. Kosztują około 30 cm

Zasada działania lodówki USB na napoje

Miniaturowa lodówka działa w ten sam sposób jak duża lodówka: ciekły czynnik chłodniczy krąży wewnątrz urządzenia pochłania ciepło, gdy przechodzi do stanu gazowego. W tym przypadku temperatura w komorze zmniejsza się, co umożliwia schłodzenie cieczy umieszczonej wewnątrz puszki. Energia do chłodzenia urządzenia jest pobierana z komputera przez port USB.

Mówiąc o funkcjach działania lodówek mini USB, warto zwrócić uwagę na następujące kwestie.

Po pierwsze, nie wymagają skomplikowanej instalacji, instalacji jakichkolwiek sterowników itp. Wystarczy podłączyć urządzenie do dowolnego portu USB w urządzeniu. komputer lub laptop i zacznie działać od razu.

Po drugie, czasami pojawiają się pytania dotyczące czasu, w którym urządzenie może schłodzić napój jakościowo. Producenci gadżetów twierdzą, że robią to naprawdę za 5-10 minut. Znowu zależy to od liczby kamer i całkowitej mocy twojej mini lodówka usb Lodówka USB. Jednak praktyka i elementarne obliczenia pokazują, że trudno jest schłodzić 0,33 litra cieczy w tak krótkim czasie, biorąc pod uwagę minimalne napięcie (5 V) i natężenie prądu tylko 500 mA. Podłączenie bardziej wydajnego urządzenia do komputera może uszkodzić port USB.

Dlatego zanim kupisz miniaturową lodówkę komputerową, zastanów się: czy naprawdę tego potrzebujesz? Istnieje opinia, że ​​chłodzenie napojów w konwencjonalnej lodówce jest łatwiejsze i szybsze. Jednakże, jeśli jesteś fanem różnego rodzaju nowych produktów i chcesz uzyskać taki niezwykły i modny gadżet, aby zaskoczyć swoich znajomych i spraw sobie przyjemność - jest to z pewnością dobry powód do zakupu.