Migdałki podniebienne biorą pierwszy atak infekcji wirusowej lub bakteryjnej. Nie jest zaskakujące, że często konieczne jest leczenie dławicy w domu u osoby dorosłej z osłabionym odporność nie można się oprzeć infekcji. Dowiemy się, jakie leki i receptury ludowe pomogą leczyć dławicę dorosłemu pacjentowi.

Co wolno w domu leczyć dusznicę bolesną u osoby dorosłej?

Przede wszystkim nie zapominaj o terapii lekowej. Naturalnie nie zawsze można kupić antybiotyk bez recepty, a niezależna selekcja nie doprowadzi do niczego dobrego. Dlatego też, jeśli ból gardła u osoby dorosłej przebiega bezobjawowo, można zastosować następujące środki w domu:

 1. Ponieważ dusznicy bolesnej często towarzyszy stan gorączkowy, wskazane jest stosowanie leków przeciwgorączkowych. Jednak należy je pobierać tylko ze wzrostem wskaźnika do 38,5 stopnia.
 2. Aby zmniejszyć bolesne odczucia, pomogą pasty o działaniu antyseptycznym. Należy je przyjmować zgodnie z instrukcją, nie przekraczając zalecanej dawki.
 3. Istnieją leki farmakologiczne, które jednocześnie mogą zmniejszyć temperaturę i ból. Należą do nich Rinzasip. Ale nawet jego użycie lepiej koordynować z lekarzem.

Aby domowe leczenie dławicy u dorosłych było skuteczniejsze, wskazane jest pozostać w łóżku i nie wychodzić.

Jak leczyć dusznicę bolesną za pomocą środków ludowej u dorosłych?

Tradycyjne przepisy pomogą szybko usunąć wyraźne objawy patologii. Należy zauważyć, że w przypadku ropnego zapalenia migdałków, ogrzewanie gardła jest zabronione - doprowadzi to do pogorszenia stanu. Dlatego w większości przypadków zabieg odbywa się z wywaru i płukania.

Przepis # 1

Składniki:

 • masło - 20 g;
 • miód - 20 g;
 • soda - szczypta.

Przygotowanie i stosowanie

Wszystkie składniki są mieszane i wysyłane do łaźni wodnej. Natychmiast po pojawieniu się piany środek zatrzymuje się, aby się rozgrzać. Używaj kilka razy dziennie, powoli rozpuszczając łyżeczkę.

Przepis # 2

Składniki:

 • miód - ul. l.;
 • ocet jabłkowy 6% - łyżeczka;
 • ciepła woda - szklanka.

Przygotowanie i stosowanie

Składniki są mieszane. Otrzymany roztwór można wypić w ciągu dnia małymi łykami lub użyć do spłukania.

Przepis numer 3

Składniki:

 • buraki - 2 szt .;
 • Nalewka z propolisu - 5 ml.

Przygotowanie i stosowanie

Dobrze umyte buraki, pokrój w plastry, gotuj, aż ugotujesz w półtorej litrze wody. Bulion nalewa się i miesza z nalewką propolisową. Oznacza co 2-3 godziny płukania gardła.

Przepis numer 3

Składniki:

 • ziemniaki - 2-3 bulwy;
 • ocet jabłkowy 6% - art. l

Przygotowanie i stosowanie

Zagotuj bulwy do gotowości i odcedź bulion. Ziemniaki są tłuczone do stanu tłuczonych ziemniaków i mieszane z octem. Gotowa masa rozłożyła się na gazy i owinęła, tworząc wygodny kompres. Nakładaj na okolicę migdałków przez noc, ponieważ nawet schłodzone ziemniaki mają pozytywny efekt.

Jak długo leczyć ból gardła u osoby dorosłej?

Jeśli będziesz stosował się do wszystkich zaleceń lekarza i nie uciekniesz się do samoleczenia, stan się poprawi jak leczyć dusznicę bolesną u osoby dorosłej znacznie po tygodniu. Jednak patogeny zdolne do rozmnażania są nadal w ciele w tym czasie. Dlatego niemożliwe jest zaprzestanie przyjmowania przepisanych leków, możliwy jest nawrót. Po 2 tygodniach od rozpoczęcia leczenia zaleca się oddanie krwi i moczu do analizy, aby upewnić się, że nie ma patogenu.

Wiedząc, jak prawidłowo leczyć ból gardła u osoby dorosłej, niektórzy uważają, że wizyta u laryngologa jest opcjonalna. Chcę im przypomnieć, że błędy w doborze leków mogą prowadzić do komplikacji, z których jednym jest błonica .