Wszyscy chcemy rozwoju, podwyżki w pracy i wzrost płac. Tylko jak można to osiągnąć, jak długo trzeba czekać na powołanie na nowe stanowisko? Dlaczego wielu kolegów otrzymało tłumaczenie, nawet tych, którzy nie pracowali tak długo?

Jak uzyskać awans w pracy?

Często przejście na inną pozycję jest utrudnione przez różne nieporozumienia. Dlatego, aby osiągnąć awans w pracy, musisz się ich pozbyć tak szybko, jak to możliwe.

  1. Zwiększenie pracownika bezpośrednio zależy od skuteczności jego pracy. Z jednej strony wszystko wydaje się poprawne - ten, kto wie, jak pracować, otrzymuje z ciasta cały śmietanę i wiśnie. Ale ilu ludzi wykonujących swoje obowiązki z wysoką jakością utknęło na swoich pozycjach przez wiele lat! A ludzie z ulicy, którzy nie znają specyfiki firmy i nie wiedzą, ile są wyznaczani na wysokie stanowiska. Dlatego nie siedź spokojnie, w wielu firmach obowiązuje zasada "jeśli pracownik prosi o nic, to wszystko mu odpowiada". Okazuje się, że szef nigdy nie dowie się o twojej gotowości do zajęcia wyższej pozycji, jeśli nie zapytasz.
  2. Dlaczego inni pracownicy otrzymują przeniesienie na inne stanowisko, a Ty nie? Być może są przyjaciółmi z władzami? Tak, ta opcja jest prawdopodobna, szczególnie często zdarza się to w firmach rodzinnych. Zawsze starają się mianować krewnych na najwyższe stanowiska. Ale nie zawsze tak jest, często pracownik nie ma punktów kontaktowych z szefem, ale nadal otrzymuje awans. Chodzi o to, że ci ludzie są aktywni zawodowo, nie są zbanalizowani, ale podejmują pracę, która pomoże im w pełnym spojrzeniu na swoich szefów. Nie wahają się rozmawiać o swoich osiągnięciach i prosić o podwyżkę lub podwyżkę wynagrodzenia. Dlaczego więc nie robisz tego samego? Jeśli poczujesz siłę, by zrobić więcej, przestań siedzieć i czekaj na podwyżkę, działaj.
  3. Jak uzyskać awans w pracy? Zorganizuj to sam. Aby rozpocząć, należy skontaktować się z działem personalnym, aby dowiedzieć się, czy istnieją możliwości rozwoju kariery. Mianowicie, jaka pozycja jest następnym krokiem, jaki poziom kwalifikacji musisz osiągnąć (przejść recertyfikację, mieć pewne doświadczenie zawodowe), itp. Po stwierdzeniu, że nadszedł czas, aby zająć inne stanowisko, napisz petycję o awans.
  4. W wielu rozwijających się firmach kadra nie jest jeszcze w pełni ukształtowana, tzn. Liczba stanowisk i pracowników rośnie zgodnie z rozwojem firmy. W tym przypadku możliwy jest szybki wzrost od zwykłego pracownika do szefa nowo utworzonego działu. Najważniejsze, żeby nie przegapić okazji i natychmiast poinformować władze o idei zorganizowania departamentu i poinformować cię, że znasz osobę na stanowisko szefa.
  5. Czasami chcemy nie tyle promocji, co przeniesienia się na inne stanowisko - ta już jest dość mdła. Można to osiągnąć i, nie opuszczając firmy, szczególnie często możliwości rozwoju pracowników na inne stanowisko zapewniają firmy rozwijające się. O wiele bardziej opłaca im się przeszkolić pracownika, który chce pracować, zamiast zabierać osobę z zewnątrz i wyjaśniać im subtelności organizowania pracy w firmie.
  6. promocja w pracy
  7. Kiedy w końcu zdecydowałeś się podbić, nie spiesz się, by wyrazić zgodę, zastanów się raz jeszcze, czy naprawdę tego chciałeś. Być może nowy post nie jest tak dobry, jak się wydaje. Na przykład bardzo lubisz komunikować się z ludźmi, jesteś świetny w tym, ale oferują ci pracę wypełnioną raportowaniem i ustalaniem zadań dla podwładnych, sam będziesz komunikował się tylko z wyższym kierownictwem. Zastanów się, czy taka praca przyniesie Ci satysfakcję, czy potrzebujesz czegoś innego. Jeśli masz jakieś pomysły, zaoferuj je władzom, nie wahaj się, ponieważ jesteś także zainteresowany dobrobytem firmy.