Współczesny człowiek jest przyzwyczajony do kontrolowania wszystkiego, co jest możliwe - własnych emocji, reakcji na stres. A dzięki zarządzaniu czasem możesz poczuć się prawdziwym mistrzem czasu.

Zarządzanie czasem dla mężczyzn i kobiet, czy istnieje różnica?

Wydaje się, że metody zarządzania czasem są takie same dla wszystkich, więc dlaczego istnieje podział na męskie i żeńskie zarządzanie czasem osobistym? Faktem jest, że zarządzanie czasem dla mężczyzn wiąże się z planowaniem czasu pracy. A panie obejmują tutaj prace domowe, okazuje się, że zarządzanie czasem dla kobiet to nie tylko skuteczne sposoby zarządzania czasem, ale też sposób na życie.

Podstawy zarządzania czasem dla kobiet

Główne zasady zarządzania czasem będą takie same dla menedżera i gospodyni domowej.

 1. Pamiętaj, aby zaplanować swój czas. Zapisz noc przed wszystkim, co musisz zrobić następnego dnia. Ponadto naucz się efektywnie planować: nie chwytaj za dużą liczbę przypadków, szukaj opcji zapasowych. Po pierwsze, zrób sobie "twardą" listę, czyli to, co musisz zrobić w pewnych momentach. Na przykład spotkania z klientami, dyskusja na temat projektu z władzami, przygotowanie obiadu (kolacja, śniadanie), wizyta u dentysty. Uzupełnij plan dzienny o "elastyczną" listę rzeczy do zrobienia, czyli o pracę, którą możesz wykonać w dowolnym momencie. Rozłóż sprawy według ich ważności.
 2. Jeśli jesteś rozproszony przez połączenia z planowanego planu, pytania od pracowników, "czerwona flaga" może pomóc. Zgadzam się, że około 2 godziny dziennie nie można dotykać, ponieważ w tej chwili jesteś zaangażowany w przygotowanie raportu (budżet, sprawdź szacunek). Aby pracownicy zobaczyli, że jesteś zajęty, umieść symbol na stole (pole wyboru, pocztówka, uwaga "Nie jestem") i umieść telefon na automatycznej sekretarce.
 3. Planujesz, ostrzegasz pracowników, ale wciąż nie masz wystarczająco dużo czasu? Zobacz, co "spożywa" minuty, zachowaj zapisy czasu pracy. Być może zbyt często przeglądasz wiadomości e-mail, masz zwyczaj prasowania ubrań i rozmawiania ze swoją dziewczyną przez telefon, tym samym opóźniając główny zawód. Dowiedz się, co powstrzymuje cię od efektywnego wykorzystania czasu, zbuduj swoją pracę, aby nie powtarzały się żadne czynności. Jeśli chcesz omówić problem, niech wszyscy pracownicy (członkowie rodziny), którzy go interesują, biorą udział w rozmowie, aby nie tracić czasu na powtarzanie swoich wyjaśnień.
 4. Organ delegujący. Być może zwracasz zbyt dużą uwagę na małe rzeczy, które inni mogą dla ciebie zrobić. Zgadzając się, będąc szefem działu, nie jest wystarczające, aby samemu znaleźć najdrobniejsze szczegóły dotyczące projektu, lepiej wybrać odpowiedzialnego oficera, który zbierze wszystkie niezbędne informacje. Nie jest konieczne wykonywanie wszystkich zadań domowych - mąż może umyć talerz dla siebie. Podobnie dziecko powinno być stopniowo uczone niezależności, nie będziesz biegać za nim aż do dorosłości.
 5. W zarządzaniu czasem istnieją różne ćwiczenia, które pomagają lepiej zrozumieć podstawowe zasady. Jedna z nich oferuje poradzenie sobie z co najmniej jedną "żabą" dziennie. "Żaba" to nazwa najbardziej niekochanej rzeczy, którą zawsze odkładamy "na jutro" - czyszczenie, rozmowa z bardzo szkodliwym dostawcą. Naucz się usuwać jedną taką "żabę" z mnóstwa problemów przynajmniej raz dziennie.
 6. Pamiętaj, aby pochwalić się za to, co zostało zrobione. Po udanym spotkaniu pij kawę i ciasto, napisz raport z mnóstwem liczb, wyjdź na zewnątrz, aby zaczerpnąć trochę powietrza. Pamiętaj, aby robić przerwy w pracy i nie tracić dni roboczych. Niech w sobotę i niedzielę będą dni, w których można odpocząć.

Książki zarządzania czasem

W ramach artykułu można mówić tylko o podstawach zarządzania czasem, podstawy zarządzania czasem temat jest niesamowicie rozległy i fascynujący. Więcej, aby poradzić sobie z tym problemem, aby zrozumieć znaczenie, pomoże najlepsze książki na temat zarządzania czasem. Oto niektóre z nich.

 • "Jak osiągnąć wyniki" - Mark Forster;
 • "Siedem umiejętności wysoce efektywnych ludzi" - Stephen Covey;
 • "Jak uporządkować sprawy: sztuka produktywności bez stresu" - David Allen;
 • "Time Drive, jak żyć i pracować" - Gleb Arkhangelsky;
 • "Kompletne zamówienie. Tygodniowy plan walki z chaosem w pracy, w domu i w głowie" - Regina Leeds.