Do pojawienia się nowego członka rodziny powinno być dobrze przygotowane. I zebrać wszystkie niezbędne rzeczy dla noworodka lepiej przed jego narodzinami. W końcu to wydarzenie jest odpowiedzialne, a inaczej z powodu pośpiechu, wciąż coś zapominasz. Aby ułatwić to zadanie, postaramy się stworzyć listę podstawowych rzeczy dla noworodków.

Nowonarodzona szafa

Zacznijmy od ubrań i bielizny. Pomimo tego, że dziecko jest rzadko używane, pieluchy będą nadal potrzebne. Powinny być wykonane z naturalnych, przyjemnych tkanin (bawełna, cienka bawełna) i różnych rozmiarów. Zaleca się zakup kilku chłonnych ceraty o różnych rozmiarach. Są przydatne zarówno w łóżeczku, jak i w wózku i przewijaku. Teraz przyjrzyjmy się, co jest potrzebne dla noworodka, począwszy od sali porodowej:

 1. Pieluchy . Po raz pierwszy lepiej wybrać modele z wycięciem na pępek, aby wygodniej było leczyć ranę, a jej powierzchnia "oddychać". W ten sposób proces gojenia będzie szybszy. Używaj również pieluszek wielokrotnego użytku, które mogą być wykonane niezależnie z gazy lub perkalu. Pierwsza opcja jest wygodniejsza, ma jednak pewne ujemne właściwości.
 2. Podkoszulki. Preferowany jest prosty krój, bez różnych elementów złącznych i elementów dekoracyjnych.
 3. Czapki, czapki - na spacery i do domu.
 4. Skarpetki.
 5. Śliniaki.
 6. Potrzebny jest także kombinezon Romper, kombinezon, bluzki, koszulki. Konieczne jest kupowanie odzieży sezonowej do chodzenia na zewnątrz.
 7. Kocyk - cienka bawełniana lub flanelowa i ciepła (może być wełniana, watowana lub sinteponovoe).

Należy zauważyć, że wszystkie pierwsze rzeczy dla noworodka powinny być wygodne i bezpieczne. Dotyczy to również pościeli (poszwy na kołdry, prześcieradła). Odzież i bielizna z syntetycznego materiału drażnią delikatną skórę dziecka, a nawet wywołują reakcję alergiczną. Dzieci szybko rosną, więc nie wydawaj pieniędzy na ubrania tej samej wielkości.

Do chodzenia, karmienia i pływania

Przede wszystkim do chodzenia potrzebny jest wózek. Wybór jest ogromny, więc możesz wybierać na każdy gust. Można znaleźć zwykły model, ale można różne wersje transformatorów i Wózki 3 w 1 . Wszystko zależy od możliwości finansowych. Wybierając wózek, weź pod uwagę jego wygodę i zwartość, a nie tylko wygląd. Nie zapomnij o akcesoriach do wózków inwalidzkich, takich jak siatki i płaszcz przeciwdeszczowy. Na spacery wygodnie jest używać "kangura" lub nosidełka. Nie zapomnij o ciepłej kopercie na spacery. Jeśli jesteś entuzjastą motoryzacji, będziesz potrzebować fotelika do bezpiecznego podróżowania z dzieckiem.

Po raz pierwszy noworodek będzie potrzebował takich rzeczy jak:

 • wanienka;
 • wanna do kąpieli;
 • gąbka do kąpieli;
 • termometry wodne;
 • ręczniki;
 • mydło, proszki, kremy, szampon dla dzieci i inne produkty higieniczne.

Dziecko powinno mieć własny grzebień i nożyczki do krojenia nagietków. rzeczy noworodków po raz pierwszy Nie zapomnij też o niezbędnych rzeczach do karmienia noworodków. Najważniejsze są butelki z sutkami. Nawet jeśli wybierzesz karmienie piersią, butelki będą przydatne. Na przykład dla wody. Dla wygody można zakupić specjalny zestaw do mycia, sterylizacji i podgrzewacza. Młoda matka w okresie laktacji może potrzebować laktatora.

Z mebli oprócz łóżeczka ważne jest, aby zadbać o to, gdzie złożyć dziecinne ubranie. W końcu rzeczy dziecięce muszą być przechowywane oddzielnie od elementów garderoby dorosłych. Aby to zrobić, najlepiej dopasowane skrzynie. Modele z wbudowaną deską na pieluchy będą bardzo wygodne. Pozwoli to zaoszczędzić na zakupie stołu do zmiany.