Jeśli myślisz o zakupie pierzastego zwierzaka, ale chcesz wybrać bardziej egzotyczny wygląd. papuga niż zwykle falisty radzimy przyjrzeć się papugom z naszyjników. Naszyjnik papugi całkiem dobrze zapuszczają korzenie w domu i nie wymagają specjalnej opieki.

Opis papugi

Obecnie na świecie jest około 12 gatunków tych ptaków. Otrzymali oni swoją nazwę za tak zwany "krawat" w kolorze czarnym, który pochodzi od ptasiego dzioba na szyi, tworząc osobliwy naszyjnik. Takie papugi mają zazwyczaj jasnozielony kolor z pięknym odcieniem z tyłu głowy, chociaż mogą być niebieskie, na karku ptaka widnieje jasnoróżowa szeroka opaska. Samce papug z naszyjników są pomalowane znacznie jaśniej niż samice, w których najczęściej nie ma słynnego naszyjnika. Pisklęta rodzą się też dość blado, az upływem czasu, w zależności od płci, mogą uzyskać jaśniejszy kolor lub być jasne. Dorosły ptak ma długość 50 cm. Oprócz niezwykłego wyglądu, ptaki te wyróżniają się dobrą dojrzałością, dzięki czemu przy dobrej cierpliwości papuga z naszyjnikiem może zostać odstawiona od piersi, aby wydawać przeraźliwe krzyki lub nauczać mówić. Jak długo żyją papugi? Życie poszczególnych osobników tych ptaków w niewoli może osiągnąć 10-15 lat.

Pielęgnacja i pielęgnacja papugi z naszyjnikiem

Ponieważ papugi są znacznie większe niż faliste, warto kupić wystarczająco duże klatka aby ptak był w nim komfortowo. Te papugi nie wymagają specjalnych warunków opieki, łatwo się do nich przyzwyczajają, po prostu je oswajają i szkolą. Na przykład ustalono, że naszyjnik Ozherelowy papuga w domu1 Papuga może znać do 60 słów, a także doskonale kopiować wszystkie rodzaje dźwięków.

Papugi kolczaste żywią się rozmaitymi zbożami i owocami, więc pod tym względem ich zawartość nie powinna powodować żadnych szczególnych problemów. Trzeba tylko uważnie podejść do wyboru sprzedawcy takiej papugi, ponieważ kupując ją na rynku lub w reklamie, nie można otrzymać dobrego zwierzaka, ale dzikiego, starego lub po prostu chorego ptaka. Lepiej jest kupować takie papugi od hodowców domowych lub w specjalistycznych sklepach i na lęgach. Z należytą starannością można uniknąć większej liczby chorób papugi z długimi ogonkami i sprawić, by zwierzę żyło długo, zachwycając pięknym wyglądem i przyjaznym usposobieniem.