Wraz z nadejściem metody badania ultrasonograficznego kobiet w ciąży prawie każda przyszła matka pragnie wiedzieć, kto się urodzi - chłopca lub dziewczynki. Po rozpoznaniu płci dziecka za pomocą ultradźwięków, przyszli rodzice zaczynają opiekować się posagiem dla dziecka, wybierają kolor suwaków i wózków.

Oczywiście ta metoda jest wygodna. Nasze babcie, a nawet matki, nigdy nie marzyły o takiej możliwości i używały tylko starożytnych metod i znaków. Są one używane do dziś, ale prawie wszystkie przyszłe matki wiedzą, że prawdopodobieństwo popełnienia błędu przy ustalaniu płci przy pomocy będzie dość wysokie.

Ustalenie płci dziecka za pomocą ultradźwięków jest najdokładniejszą nowoczesną metodą. Podczas całej ciąży kobieta odwiedza pokój ultrasonograficzny trzy razy - raz na każdy trymestr. Dlatego nawet jeśli lekarz popełnił błąd podczas pierwszego USG z płcią dziecka, to na drugim i trzecim spodziewająca się matka może zobaczyć wszystko na własne oczy. Zgodnie z międzynarodowymi standardami badanie płodu za pomocą ultrasonografii odbywa się w ściśle określonych okresach. Kobiety odnoszą się do pierwszego badania ultrasonograficznego w 12. tygodniu ciąży, w drugim - do 21-22, do trzeciego - w 31-32 tygodni. Badanie na każdym z tych określeń ma swoje własne cele - ocenę stanu dziecka, jego prezentację, uwikłanie, chorobę domaciczną i wiele więcej. Ustalenie płci dziecka za pomocą ultradźwięków odbywa się wyłącznie na wniosek rodziców. Żaden lekarz nie kieruje kobiety w ciąży do badania ultrasonograficznego tylko w tym celu.

O której godzinie można ustalić płeć dziecka za pomocą ultradźwięków?

To pytanie dotyczy większości par. Według lekarzy płeć dziecka można określić dopiero w 15. tygodniu ciąży. We wcześniejszych terminach prawdopodobieństwo błędu jest wysokie.

Do 8 tygodni nie można rozróżnić genitaliów płodu, ponieważ nie są one jeszcze zróżnicowane. W okresie od 8 tygodni do 12 lat powstają. Teoretycznie możliwe jest określenie płci dziecka za pomocą ultradźwięków po 12 tygodniach, ale ponieważ rozmiar płodu jest nadal zbyt mały, wynik będzie niedokładny. Pod tym względem optymalny okres do określenia płci dziecka za pomocą ultradźwięków wynosi 21-22 tygodni ciąży. Dziecko jest już aktywne, porusza się swobodnie i podczas badań pokazuje swoich przyszłych rodziców kim on jest.

Jak dokładna jest metoda ultradźwiękowa?

Ustalenie płci przyszłego dziecka polega na tym, że specjalista wykrywa na ekranie penisa i mosznę u chłopca lub warg sromowych u dziewczynki. Począwszy od 21. tygodnia ciąży, uzisty robią to niemal bezbłędnie. We wcześniejszych okresach dziewczęta miały obrzęk warg sromowych, w związku z czym są mylone z moszną. Ponadto, często lekarz może wziąć pętlę do penisa na penisa lub palce dziecka.

Jeśli badanie ultrasonograficzne zostanie wykonane w ostatnim etapie ciąży, określenie płci może być również trudne. Dziecko osiągnęło już duży rozmiar i zajmuje prawie całą przestrzeń w macicy. Dlatego, jeśli zakrył swoje genitalia, nie ma sensu czekać, aż rozwinie się on.

УЗИ пол ребенка фото

Nowoczesne metody badań otwierają ogromne możliwości przyszłym rodzicom - dzięki technologii elektronicznej można uchwycić płeć dziecka na zdjęciu podczas badania ultrasonograficznego, a nawet nakręcić film. Przyszłe matki powinny jednak wiedzieć, że bez skierowania od lekarza nie należy wykonywać badań ultrasonograficznych. Tego badania nie zaleca się przeprowadzać zbyt często i bez istotnych powodów, w szczególności w celu ustalenia płci dziecka.

Najważniejszą rzeczą dla przyszłych rodziców jest miłość do dziecka. I tylko w ich mocy, aby uczynić nasz świat przyjaznym i jasnym dla przyszłego człowieka. A podłoga w tej sprawie nie odgrywa żadnej roli.