białe wyładowanie po owulacji Często kobiety po przejściu owulacji w ciele obserwują białe wydzieliny z pochwy. Wielu przedstawicieli płci pięknej, ich pojawienie się powoduje panikę. Przyjrzyjmy się bliżej tej sytuacji i spróbujmy się dowiedzieć, co może wykazać obfity biały zrzut po owulacji.

Co może powiedzieć przydział w drugiej połowie cyklu?

Jak wiadomo, w momencie uwolnienia oocytu z pęcherzyka, pochwy podświetlanie wzmocniony. Jednocześnie uzyskują bardziej płynną konsystencję i wzrost objętości. Zewnętrznie przypomina białko jajka. Można to zauważyć przez kolejne 2-3 dni od momentu owulacji.

Normalnie, po uwolnieniu komórki płciowej do jamy brzusznej, objętość wydzielin zostaje znacznie zmniejszona, a ich konsystencja staje się bardziej gęsta. Jest to spowodowane zmianą stężenia hormonu progesteron, poziom którego wzrasta we krwi. W tym samym czasie, tuż po owulacji, może wystąpić biała, kremowa wydzielina, która występuje w ciągu 48-72 godzin.

Wyładowanie białe po owulacji - oznaka ciąży?

Kiedy podobne zjawisko pojawia się jakiś czas po spodziewanej dacie owulacji, kobieta musi zostać ostrzeżona. Z reguły może świadczyć o zaistniałej koncepcji. Jednak nie można jednoznacznie stwierdzić, że białe wyładowanie po owulacji jest oznaką ciąży.

Istnieje o wiele większe prawdopodobieństwo, że pojawiło się nawożenie, zauważono, kiedy, dosłownie 7-10 dni po dniu owulacji, kobieta zaznaczyła pojawienie się kropelek krwi na bieliźnie. Podobne objawy można zaobserwować podczas implantacji. Ale tego znaku nie można zaobserwować u wszystkich kobiet.

W związku z tym należy stwierdzić, że białe, gęste wydzielanie w tydzień po ostatniej owulacji nie może być uważane za obiektywny znak ciąży. W celu ustalenia tego faktu wystarczy poddać się badaniu ultrasonograficznemu.