Perfumy to nie nawyk ani konieczność podyktowana modą. Wybrane perfumy odzwierciedlają stan kobiecej duszy, podkreślają pewne cechy jej charakteru, wskazują na ukryte strony jej osobowości. Ranking 2016, opracowany przez blogerów mody, zawiera najlepsze perfumy dla kobiet, które są najbardziej popularne:

 1. Si z Giorgio Armani . Zapach, który wyszedł nie tak dawno temu, zdołał pokonać więcej niż jedno kobiece serce dzięki połączeniu gęstych akordów cedrowych i świeżości liści porzeczki ocienionej nutami majowej róży.
 2. najlepsze perfumy dla kobiet z oceną 2016 roku1
 3. Czarny Orhid od Toma Forda . Wyrafinowana i stylowa nowość, dająca rozkosz i luksus. Zapach jest pełen głębi przypraw i czarnych orchidei. Idealny dla kobiet powyżej trzydziestu pięciu lat, które wiedzą dokładnie, czego chcą od życia.
 4. najlepsze perfumy dla kobiet ocena 2016 2
 5. Chanel nr 19 od Chanel . Klasyczne perfumy damskie, zaskakująca delikatność konwalii, tęczówki, narcyza i róż. Te nuty ujawniają się po neroli i pikantnej bergamot odgrywają swoją rolę.
 6. najlepsze perfumy dla kobiet ocena 2016 3
 7. Very Irresistible L'Eau En Rose od Givenchy . Od wieków zapach namiętności i świeżości, objawiony w zarodku róży, poruszył serca kobiet. Perfumy te łączą akcenty piżma i jeżyny leśnej, tworząc poczucie tajemnicy.
 8. najlepsze perfumy dla kobiet ocena 20164
 9. Pleasures Florals od Esteè Lauder . W musującym aromacie, wypełnionym słońcem, wyczuwali akordy nagietka, dojrzałe owoce i cytrusy. Perfumy są niezwykle ciepłe i delikatne!
 10. najlepsze perfumy dla kobiet ocena 2016 rok5
 11. Aqua Allegoria Mandarine-Basilic autorstwa Guerlain . Wymieniając najlepsze damskie perfumy w 2016 roku, nie da się nie wspomnieć o tym zapachu, utkanym przez perfumiarzy od orzeźwiających rozprysków wody, orzeźwiającej bazylii i soczystej mandarynki. Niezwykły wiosenny i letni zapach odpowiedni dla młodych dziewcząt.
 12. najlepsze perfumy dla kobiet z oceną na 2016 rok6
 13. Black Opium autorstwa Yves Saint Laurent . Stylowa butelka w czarnym kolorze wypełniona jest akordami mocnej kawy, kwiatu pomarańczy i jaśminu. Słodycz ocieniona różowym pieprzem i cedrem. Perfumy to ucieleśnienie wyrafinowania i fatalnej seksualności.
 14. najlepsze perfumy dla kobiet z oceną 20167
 15. Narciso i Narciso Rodriguez . Łatwy dyskretny aromat codzienny, którego kompozycja oparta jest na akorach kwiatowych połączonych z nutami cedru. Zapach jest świeży, ale wielowymiarowy.
 16. najlepsze perfumy dla kobiet z oceną 20168
 17. Miss Dior Blooming Bouquet autorstwa Christiana Diora . Baza piżma, uroczy aksamit, idealnie z aromatami piwonii i cytrusów. Perfumy padają płynnie i delikatnie, jak jedwab.
 18. najlepsze perfumy dla kobiet ocena 20169
 19. Velvet Wood od Dolce & Gabbana . W tym zapachu perfumiarze uosabiają trend mody - unisex . Nuty skóry, aromat benzoiny i hebanu brzmią dość mocno, ale takie właśnie kompozycje jak dziewczyny o silnym charakterze.
 20. najlepsze perfumy dla kobiet z oceną 2016 roku10