Kobiety, które zbliżają się do okresu menopauzy często cierpią na artrozy rąk. We wczesnych stadiach choroba ta jest najlepiej leczona terapią, której towarzyszą łagodne objawy w postaci rzadkich bólów, niewielkiej opuchlizny i napięcia mięśniowego. Dlatego bardzo ważne jest pytanie, jak leczyć artrozę rąk początkowego etapu. Wszakże pomoc dostarczona w czasie pozwala nam zapobiegać deformacji stawów, pogorszeniu ruchomości palców.

Leczenie farmakologiczne choroby zwyrodnieniowej ręki w początkowych stadiach

Aby wyeliminować takie nieprzyjemne objawy, jak ból, pieczenie lub drętwienie, stosuje się leki przeciwzapalne z grupy niesterydowej:

Ponadto, w początkowym stadium choroby zwyrodnieniowej stawów nadal można znacznie spowolnić niszczenie tkanki chrzęstnej i normalizować wytwarzanie mazi stawowej w stawach. Aby osiągnąć te cele, pomagaj chondroprotektorom. Preferowane leki oparte na chondroitynie i glukozaminie.

Następujące środki są przypisane do sprzętu i procedur fizjoterapeutycznych:

  • masaż perkusyjny;
  • elektroforeza z użyciem ozokeryt ;
  • kąpiele parafinowe;
  • magnetoterapia;
  • działanie lasera i fali uderzeniowej.

Dodatkowo pacjentowi zaleca się stosować wzmocnioną i wzbogaconą wapniem dietę, co implikuje ograniczenie soli w diecie, do wykonywania ćwiczeń z kompleksu terapii wysiłkowej na artrozę.

Co z popularnych receptur można traktować jako artrozy rąk?

leczenie choroby zwyrodnieniowej stawów w początkowych stadiach Leki z medycyny alternatywnej mogą skutecznie łagodzić ból i stany zapalne.

Na przykład doskonale pomaga zatrzymać objawy artrozy w początkowej fazie kompresji miodu.

Składniki:

  • sól - 1 stół. łyżka;
  • naturalny płynny miód - 1 stół. łyżka.

Przygotowanie i stosowanie

Wymieszaj składniki. Połóż masę na czystej tkaninie lnianej i związaj z dotkniętymi stawami. Aby ogrzać kompres wełnianym szalikiem, pozostaw go na rękach na całą noc.