Egzotyczna, niepowtarzalna uroda, Azja zawsze przyciągała turystów z całego świata, w tym naszych rodaków. Więcej niż inne popularne ośrodki to Tajlandia i indyjski stan Goa. Oba mają piękne plaże i zaplecze rekreacyjne. Ponieważ tak trudno jest zdecydować, co wybrać - Goa lub Tajlandia. Nasz artykuł to pomoc.

Co jest lepsze - Goa lub Tajlandia: morze i plaża

Pomimo tego, że kraje te są stosunkowo blisko siebie, mają dość zauważalną różnicę. Przede wszystkim dotyczy morza i plaż. Jeśli ten aspekt ma dla Ciebie pierwszorzędne znaczenie, lepiej udać się do Tajlandii, której kurorty znajdują się na wybrzeżu Zatoki Syjamskiej i Morza Andamańskiego z czystą i czystą wodą. W Goa sytuacja jest gorsza: jeśli południowa część regionu słynie z czystego morza, ale tam są niespokojne fale. W North Goa woda morska jest ogólnie mętna.

Gdzie jest lepiej Tajlandia lub Goa? Rozrywka i infrastruktura

Jeśli będziemy rozmawiać o rozwoju infrastruktury, odpoczynek w Tajlandii będzie odpowiadał miłośnikom komfortu: turystyka jest tu bardziej rozwinięta: doskonała obsługa, doskonałe drogi, doskonałe kompleksy hotelowe i warunki życia, a także zauważalne europejskie nastawienie. W Goa ta sama infrastruktura jest znacznie gorsza od Tajlandii. Luksusowe hotele mogą pochwalić się południową częścią stanu, na północy są bardziej popularne pensjonaty, bungalowy, a także duża liczba bezpańskich zwierząt i straszna bieda mieszkańców.

Jeśli chodzi o rozrywkę, wybór powinien zależeć od celu Twojego urlopu. Na przykład, nurkowanie jest lepsze do naśladowania. do Tajlandii morze jest bogate w egzotycznych mieszkańców. Zakupy również dobrze mówią Tajskie kurorty szczególnie w Bangkoku, Pattayi i Krabi.

Ale dla miłośników imprez lepiej jest wybrać się na wycieczkę do North Goa (Anjuna), gdzie odbywa się światowej sławy "trans-party". A przy okazji, jeśli porównasz Goa z Tajlandią, wtedy spokojniejsza atmosfera, pozwalająca ci odpocząć od miejskiego gwaru i dni pracy, panuje w niektórych kurortach Goa (Morjim, Arambol).

gdzie jest lepszy niż Tajlandia czy goa

Tajlandia czy Goa - która jest tańsza?

Ważnym aspektem jest wybór Tajlandii lub Goa to koszt odpoczynku. Ogólnie rzecz biorąc, ceny są wyższe w Tajlandii, ale świadczona usługa jest na najwyższym poziomie niż w Goa. Wraz z tym, jedzenie jest tańsze w Tajlandii, a kuchnia jest pełna różnorodności.

Ogólnie rzecz biorąc, wybór Goa i Tajlandii powinien najpierw być prowadzony w celu odpoczynku. Leżeć na plaży w pełnym komforcie - do tego trzeba udać się do Tajlandii. Możesz uciec od cywilizacji, posmakować wolności i poczuć pełną emancypację tylko w Goa.