Dzięki niezwykłym właściwościom olejki eteryczne stały się powszechne w medycynie i kosmetyce. Jednym z najbardziej popularnych jest olejek z drzewa herbacianego, pozyskiwany z liści tropikalnych drzew z rodziny Myrtovów. Często zaleca się olejek z drzewa herbacianego z trądziku, jako bardzo skuteczny środek.

Olejek z drzewa herbacianego - Właściwości

Drzewo herbaciane jest płynącą przezroczystą, lekko żółtawą lub lekko zielonkawą cieczą, wyróżniającą się świeżym, drzewno-korzennym aromatem (niskiej jakości olej ma ostry zapach kamfory). Otrzymują go metodą destylacji z parą wodną, ​​co pozwala zachować wszystkie cenne substancje, które dają wyjątkowe cechy.

Skład oleju z drzewa herbacianego jest złożony, w tym prawie sto różnych składników, z których niektóre są bardzo rzadkie. Większość składu chemicznego reprezentują mono-, diterpeny i cyneol. Ponadto warto podkreślić w nim takie substancje jak viridiflorin, B-terpineol, L-thornineol, alligene. Zwracamy uwagę na wyraźne właściwości i działanie tego olejku:

 • antybakteryjny;
 • antyseptyczny;
 • przeciwwirusowe;
 • grzybobójczy;
 • przeciwzapalne;
 • poprawa krążenia krwi;
 • aktywacja procesów regeneracyjnych w tkankach;
 • łatwy środek przeciwbólowy;
 • ogrzewanie;
 • kojący (przez wdychanie).

Czy olejek z drzewa herbacianego pomaga zapobiegać trądzikowi?

как применять масло чайного дерева от прыщей

Ustalono, że olejek z drzewa herbacianego pomaga w pryszczach, co oznacza, że ​​lek ten, uznany za oficjalny lek, jest wprowadzany do produktów medycznych i kosmetycznych, aby pielęgnować niedoskonałą skórę ze skłonnością do stanów zapalnych. Olejek z drzewa herbacianego działa przeciw trądzikowi, głównie dzięki silnym właściwościom antyseptycznym i zdolności do aktywacji procesów regeneracyjnych w tkankach skóry. Dzięki temu elementy zapalne, które już powstały, szybciej mijają, nie pozostawiając żadnych zauważalnych śladów, i zapobiega się nowym pryszczom.

Jak stosować olejek z drzewa herbacianego z trądziku?

W czystej postaci eter eteru z drzewa herbacianego, podobnie jak inne oleje roślinne, jest silnie stężonym, silnym lekiem. Bez rozcieńczania dopuszczalne jest nakładanie na skórę tylko punktowo w przypadku ostrego zapalenia. W innych przypadkach musi być rozcieńczony, co prowadzi do bezpiecznej koncentracji.

Używając olejku z drzewa herbacianego przeciw trądzikowi, można go rozcieńczyć przegotowaną wodą - 5 kropli masła na 3 łyżki wody. Jest dodawany do przechowywania kremów, balsamów, toników, żele do prania i tym podobne, na podstawie 2 kropli na 10 ml zasady. Ponadto istnieje wiele przepisów, w jaki sposób leczyć trądzik olejem z drzewa herbacianego, poprzez maseczki domowe, kompresy, płyny.

Olejek z drzewa herbacianego z podskórnych pryszczów

Pryszcze podskórne powstają w wyniku zablokowania kanałów łojowych, co wywołuje rozwój głębokich w tkankach procesu zapalnego. "Dojrzewanie" takich elementów, najwyraźniej wyglądające jak czerwonawe wybrzuszenia, górujące nad skórą, może zająć dużo czasu. W przyszłości, gdy podskórne pryszcze jest otwierane samodzielnie lub za pomocą wytłaczania, często występują zauważalne ślady. Ponadto, przy niewłaściwym leczeniu, takie wysypki mogą wywoływać pojawienie się rozległych stref zapalnych.

Olejek z drzewa herbacianego z trądziku na plecach, twarzy i innych częściach ciała doskonale radzi sobie z problemem formacji podskórnych dzięki dobrej zdolności penetrującej i silnym właściwościom antybakteryjnym. Jednak początek leczenia tym lekiem powinien być na początkowym etapie bezpośrednio po pojawieniu się pierwszych objawów. W takim przypadku istnieje szansa, aby zatrzymać stan zapalny i zapobiec ropiejącej fazie.

Możesz zastosować olej z drzewa herbacianego z trądziku, po prostu nakładając go w kropkowany sposób wacikiem na guzki zapalne trzy do pięciu razy dziennie. W przeciwnym razie, gdy traci się czas, olejki eteryczne muszą koniecznie być połączone z użyciem leków, które mogą wyciągnąć ropę spod skóry na zewnątrz ( maść Wiszniewski , ichthyol maść lub inne).

Olejek z drzewa herbacianego z trądziku

маска для лица с маслом чайного дерева

Trądzik w postaci zaskórników (niezapalne "czarne kropki"), grudki, krosty, guzki, często atakujące skórę twarzy, wymagają obowiązkowego stosowania miejscowych środków antyseptycznych. Istotny olej, o którym mowa, jest doskonały do ​​tego celu. Alternatywnie, olejek z drzewa herbacianego z trądziku na twarzy może być użyty do przygotowania domowego balsamu do codziennej pielęgnacji skóry. Oto przepis na jego przygotowanie.

Lotion z trądzikiem

Składniki:

 • kwiaty nagietka - 1 stół. łyżka;
 • Liść szałwi - 1 stół. łyżka;
 • woda - 1 szklanka;
 • eter z drzewa herbacianego - 10 kropli;
 • sok z cytryny - 1 łyżeczka do herbaty. łyżka.

Przygotowanie i stosowanie:

 1. Połącz zioła i zalej wrzącą wodą.
 2. Po pół godzinie filtr.
 3. Po schłodzeniu naparu dodaj sok z cytryny i masło.
 4. Wytrzyj problematyczne obszary dwa razy dziennie za pomocą wacika.

Olejek z drzewa herbacianego z plamek trądzikowych

Oprócz tego, że można leczyć trądzik olejem z drzewa herbacianego w domu, ten produkt może wyeliminować lub uczynić mniej widocznym po trądziku - stagnacyjne plamy i blizny. Ze względu na zdolność do aktywacji mikrokrążenia, powodując tym samym zwiększone procesy reparacji, olej z drzewa herbacianego z blizn po trądziku ratuje całkiem skutecznie. Zaleca się przygotowanie produktu na bazie oleju tłuszczowego z dogrose, dodanie do 5 ml tego środka 5 kropli eteru. Otrzymaną mieszaninę należy traktować codziennie dotkniętych obszarów.

Maska do twarzy z olejem z drzewa herbacianego

Szybko można oczyścić skórę z zaskórników i pryszczów, używając domowych masek na bazie naturalnych środków. Maska z olejkiem z drzewa herbacianego z trądziku może mieć inny skład, w zależności rodzaj skóry i jego reakcje na te lub inne składniki. Zabiegi wykonywać najlepiej wieczorem po dokładnym oczyszczeniu skóry co 3-4 dni. W przyszłości zaleca się wykonywanie masek raz w tygodniu w celu zapobiegania.

Maska z gliny i olejek z drzewa herbacianego

Olejek z drzewa herbacianego dla problematycznej skóry jest w stanie zastąpić cały arsenał kosmetyków pielęgnacyjnych niezbędnych do utrzymania zdrowego typu skóry, zapobiegać pojawianiu się podrażnienia, zapalenia. Szczególnie ważny jest olejek z drzewa herbacianego z trądziku z tłustą i mieszaną skórą twarzy skłonnej do trądziku. Oto maska ​​na receptę oparta na glinie, oczyszczająca pory i wygładzająca skórę.

Maska z glinki

Składniki:

 • glina (biała lub niebieska) - 1 łyżeczka do herbaty. łyżka;
 • mąka ryżowa - 1 łyżeczka do herbaty. łyżka;
 • woda - 1 stół. łyżka;
 • eter z drzewa herbacianego - 2 krople.

Przygotowanie i stosowanie:

 1. Połączyć glinę z mąką ryżową, rozcieńczyć wodą do konsystencji śmietany.
 2. Dodaj trochę drzewa herbacianego.
 3. Nałożyć na twarz, zmyć po 15 minutach.

Maska ze skrobią i olejem z drzewa herbacianego

Olejki eteryczne z drzewa herbacianego, stosowanie trądziku, który jest zalecany do każdego rodzaju skóry, doskonale łączy się z różnymi składnikami domowych masek, które każdy znajdzie w kuchni. W przypadku suchej, utraconej elastyczności skóry z obecnością elementów zapalnych zaleca się stosowanie maski na receptę ze skrobią i białkami jaj, co pomoże wyeliminować wysypkę i wywołać lekki efekt liftingu.

Maska krochmalnicza

Składniki:

 • białko jednego jaja;
 • skrobia - 2 łyżeczki do herbaty. łyżki;
 • olejek z drzewa herbacianego - 2 krople.

Przygotowanie i stosowanie:

 1. Pokonaj białko, dodaj do niego olej.
 2. Dodaj stopniowo skrobię, aż uzyska się masę podobną do pasty.
 3. Nałóż na twarz, spłucz po 15 minutach ciepłą wodą.

Olejek z drzewa herbacianego - przeciwwskazania

масло чайного дерева противопоказания

Tego aromatycznego oleju nie należy stosować podczas ciąży i karmienia piersią. U niektórych osób jego stosowanie może powodować niepożądane reakcje, dlatego przed użyciem olejku z drzewa herbacianego z trądziku lepiej jest przetestować go na skórze. Aby to zrobić, nałóż kroplę oleju z tyłu nadgarstka i poczekaj 30-40 minut. Jeśli nie ma intensywnego podrażnienia (ciężkie przekrwienie, wysypka, świąd), można stosować olejek z drzewa herbacianego z trądziku. Krótkotrwałe, łagodne zaczerwienienie i niewielkie pieczenie w miejscu podania uważane są za normalną reakcję.