Sullivan's Bay to miejsce, które można nazwać "kołyską" Hobart : to tutaj, u zbiegu rzeki Derwent w oceanie, w 1804 roku przez Davida Collinsa, pierwsze osadnictwo Europejczyków powstało na Tasmanii. Podał także nazwę zatoki - na cześć Johna Sullivana, który był stałym zastępcą sekretarza kolonii. Aborygeni z Tasmanii nazywali tę zatokę Nibiruner. W XIX wieku istniały solne rośliny i rzeźnie.

Sullivan's Bay dzisiaj

W zatoce Sullivan znajduje się molo Macquarie - główna brama morska w Hobart. To stąd statki francuskie i australijskie udają się na Antarktydę (w tym drugim Hobart jest portem macierzystym). Prywatne statki, a nawet statki wycieczkowe, przyjeżdżają tutaj. W zatoce znajduje się wiele zabytkowych budynków. Na przykład - budowa parlamentu Tasmanii. Znajduje się na placu Parliament, który jest obecnie w trakcie rekonstrukcji (prace rozpoczęto w 2010 r.). Również na brzegu zatoki znajduje się Art School of University of Tasmania i Art Gallery.

Zatoka Sullivan jest jednym z ulubionych miejsc wakacyjnych mieszkańców Hobart. Tutaj możesz chodzić wzdłuż nabrzeża, uprawiać różne sporty wodne lub usiąść w restauracji - w zatoce Sullivan znajdują się najlepsze restauracje i kawiarnie w Hobart.

Jak dostać się do Sullivan Bay?

Do centrum zatoki można dojść pieszo - ulicą Via Elizabeth lub via Murrey Street. W pierwszym przypadku trzeba będzie przejść 650 m, w drugim - 800. Można przyjechać i komunikacją miejską - jedzie się ulicą Via Elizabeth.

НабережнаяПамятник полярникуВид с моря