Za pomocą grzywki można nie tylko strzyżyć fryzurę i odświeżyć włosy, ale także dopasować kształt twarzy. Ten szczegół doskonale ukrywa wiele wad, w tym wysokie czoło i masywne kości policzkowe, a także podkreśla oczy. Grzywka z wydłużaniem po każdej stronie lub łuku - popularna opcja rejestracji fryzury wśród gwiazd Hollywood, na przykład Zoui Deschanel, Florence Welch i Nicole Richie.

proste uderzenia z wydłużeniem na bokach 1proste uderzenia z wydłużeniem po bokach 2proste grzywki z wydłużeniem po bokach 3
proste prążki z wydłużeniem po bokach 4proste grzywki z wydłużeniem po bokach 5proste prążki z wydłużeniem po bokach 6
proste prążki z wydłużeniem po bokach 7proste uderzenia z wydłużeniem po bokach 8proste uderzenia z wydłużeniem po bokach 9

Proste i podarte grzywki z wydłużeniem po bokach

Przedstawiony detal do strzyżenia jest uniwersalny, ponieważ pasuje do prawie wszystkich kształty twarzy z wyjątkiem kwadratu. Łuk-łuk służy jako piękna ramka, wizualnie łagodząc szorstkie rysy.

Wersja bezpośrednia jest bardziej odpowiednia dla kobiet o grubych i bujnych lokach, właścicieli okrągła twarz i pulchne policzki. Pozytywnie skupia uwagę innych na oczach i ustach.

Porwane grzywki z wydłużonymi bocznymi pasmami polecane są dla właścicieli wysokich czół i wyraźnych kości policzkowych. Takie dodanie fryzury jako całości zmiękcza szorstkie i kanciaste rysy, sprawia, że ​​są zaokrąglone, pełne wdzięku.

Jak prawidłowo i pięknie ciąć grzywkę, wydłużając po bokach?

Profesjonalny fryzjer może precyzyjnie zaaranżować tę część fryzury, o której mowa, i zrobi to bardzo szybko. Ale jeśli nie możesz odwiedzić salonu, łatwo jest przeprowadzić procedurę w domu.

Oto, jak samodzielnie ciąć grzywkę, wydłużając po bokach:

 1. Używając specjalnego grzebienia lub częstego grzebienia, wybierz szeroką masę włosów w kształcie trójkąta równobocznego na koronie.
 2. grzywka z wydłużeniem po bokach jak cięcie 1
 3. Zmierz palcami długość sięgającą poziomu dolnej powieki.
 4. grzywka z wydłużeniem po bokach jak wyciąć 2
 5. Skręć pasmo wokół jego osi, trzymając je na linii wskazanej w poprzednim akapicie.
 6. grzywka z wydłużeniem po bokach jak wyciąć 3
 7. Za pomocą ostrych nożyc fryzjerskich delikatnie odetnij włosy poniżej poziomu odmierzanego.
 8. grzywka z wydłużeniem po bokach jak cięcie 4
 9. Wytnij prostopadłe nożyczki, przesuwając nożyczki w tę iz powrotem.
 10. grzywka z wydłużeniem po bokach jak cięcie 5
 11. Napraw grzywkę za pomocą suszarki do włosów.
 12. grzywka z wydłużeniem po bokach jak wyciąć 6