Napraw Strawberry Albion to odmiana opatentowana w 2006 roku przez hodowców z Kalifornii. Albion ma wiele zalet w stosunku do swoich bliskich, ale wymaga szczególnej uwagi.

Opis gatunku truskawek Albion

Albion wyróżnia się dużymi błyszczącymi jagodami o jaskrawoczerwonym kolorze i błyszczących liściach. Wewnątrz owoc ma bogaty różowy kolor i gęstą strukturę. Atrakcyjny zewnętrzny opis truskawek Albion jest uzupełniony opisem równie atrakcyjnych cech:

  • w ciepłym klimacie odmiana wytwarza cztery fale rośliny, czasem więcej, na środkowym pasie dwa lub trzy;
  • średnia waga jagód wynosi 50 gramów, plon truskawek Albion wynosi od 0,5 kg do 2 kg na krzak na sezon (w zależności od warunków uprawy);
  • łodygi silnych kwiatów utrzymują ciężar jagód, aby nie dotykały ziemi;
  • Truskawka Albion jest wystarczająco odporna na choroby, dlatego nie wymaga leczenia chemicznego.

Sadzenie odmian Albion

Obojętna gleba bogata w humus jest idealna do sadzenia truskawek tej odmiany. Aby zwiększyć płodność, pożądane jest wprowadzenie nawozów organicznych, odmiany truskawek Albion potrzebuje ich na początku wzrostu. Miejsce lądowania jest pożądane, aby wybrać mieszkanie, niziny pozbawią Albion atrakcyjnych cech. Sadzonki przed sadzeniem w ziemi mogą wytrzymać 5-6 dni w chłodzie, podczas sadzenia przyciętych korzeni i szypułek na dobrze ukorzeniony krzew. Wiosenne nasadzenia zwykle nie mają czasu, aby dobrze zakorzenić się latem, więc pędy są przycinane, a plony uzyskiwane są dopiero w przyszłym roku. Sadzenie Albionu jesienią pozwoli Ci cieszyć się jagodami już w lecie. Krzewy są sadzone w odległości co najmniej 25 cm od siebie, ponieważ Albion kocha wolność.

Warunki uprawy truskawki Albion

Opis truskawkowy Albion

Jak zostało powiedziane w opisie odmian truskawek Albion - roślina ta jest głównie dla regionów południowych, ponieważ jej mrozoodporność jest niska. Jeśli warunki pogodowe otoczenia nie są odpowiednie, możesz uprawiać truskawki w pomieszczeniach lub ostrożnie przykrywać krzewy w zimie. Jest to bardzo ważne w uprawie truskawek Odpowiednie nawadnianie Albion - wysuszenie gleby spowoduje więdnięcie, a nadmiar wilgoci zepsuje smak owoców, czyniąc je wodnistymi i mniej słodkimi. Jednakże, tak ekstremalne jak ciepło jest również przeciwwskazane Albionowi, jeśli temperatura jest utrzymywana na poziomie około 30 ° C i wyższym, odmiana przestaje przynosić owoce.