Wszyscy musieli odczuwać dyskomfort i dyskomfort objawiający się nudnościami, wzdęciem brzucha i uczuciem przepełnienia. Niezrównoważone odżywianie, leki i napięcie nerwowe mogą powodować takie zjawiska. Kiedy pojawia się rozstrój żołądka, pierwszym pytaniem, które pacjenci pytają jest, co zrobić, aby złagodzić ich stan. W końcu choroba wpływa na dobre samopoczucie, nastrój, wydajność i znacząco wpływa na jakość życia.

Co powinienem zrobić z rozstrojonym żołądkiem?

Środki terapeutyczne są ustalane tylko przez lekarza, ale musisz przestrzegać pewnych zasad, które pomogą poprawić stan. Należą do nich:

 1. Wyłączenie z diety środków drażniących (kawa, tłuszcz, słodycze, mięso).
 2. Wymiana świeżych warzyw na gotowane lub w postaci kleiku.
 3. Przestrzegaj diety.
 4. Odrzucenie zbyt gorącego i zimnego jedzenia.

Jeśli obawiasz się ciężkiej niestrawności, której towarzyszy biegunka i wymioty wtedy pierwszą rzeczą do zrobienia jest zrekompensowanie niedoboru płynu i utraconych pierwiastków śladowych za pomocą preparatów elektrolitowych. Są one dostępne w postaci proszku i nie wymagają recepty lekarskiej.

Pomóż także:

 • buliony ryżowe;
 • wywary z suszonych owoców;
 • roztwór sody.

Ważne jest, aby używany płyn był ciepły, więc może być wchłaniany przez organizm, a nie tylko przez niego przechodzić.

Co zrobić z niestrawnością antybiotyków?

Przyczyną pogorszenia się układu pokarmowego i dobrego samopoczucia jest śmierć pożytecznych bakterii w antybiotykoterapii oraz rozwój mikroflory patologicznej, niewrażliwej na leki.

Z reguły praca układu jelitowego powstaje natychmiast po odstawieniu leków, ale aby pomóc mikroflorie, lekarz zaleca metodę:

  ciężki rozstrój żołądka, co robić
 • probiotyki (Linex, Bifidumbacterin);
 • immunomodulatory wzmacniające układ odpornościowy;
 • witaminy na bazie roślin.

Niezależnie, możesz pić wywar z Echinacei, żeń-szenia lub wziąć nalewki Eleutherococcus.

Co zrobić z niestrawnością z powodu nerwów?

Walka z chorobą w takiej sytuacji wymaga kompleksowego leczenia, w tym eliminacji objawów i korekty stanu psycho emocjonalnego.