Zalety sody są znane od bardzo dawna. Narzędzie jest aktywnie używane przez naszych przodków, jest używane dzisiaj. Jednym z obszarów zastosowania sody - do mycia i leczenia włosów. Wodorowęglan sodu może skutecznie konkurować z większością nowoczesnych szamponów. Wszystko dzięki temu, że to narzędzie może pochwalić się masą przydatnych właściwości.

Zastosowanie sody oczyszczonej do mycia włosów

W dawnych czasach soda była używana do mycia głowy. Alkaliczne właściwości substancji pomogły skutecznie rozpuścić i usunąć tłuszcz z włosów, oczyścić i lekko osuszyć skórę głowy. Ogromną zaletą sody jest to, że jest ona naturalna i całkowicie nieszkodliwa. Czego nie można powiedzieć o dobrej połowie (jeśli nie wszystkich) produktów salonu.

Nadaje się do wszystkich rodzajów włosów. Nawet właścicielom suchej skóry głowy od czasu do czasu warto umyć głowę wodorowęglanem sodu. Ponadto woda sodowa idealnie nadaje się do stosowania w twardej wodzie - po niej włosy pozostają miękkie, uległe i jedwabiste. Przy regularnym stosowaniu wodorowęglanu sodu można zmniejszyć liczbę procedur mycia szamponem - włosy pod wpływem sody nie brudzą się tak szybko.

W razie potrzeby można dodać wodę sodową szampon do włosów . Połowa łyżeczki środka wystarczy na jedno pranie. Rozpuścić sodę w niewielkiej ilości wody i dodać kilka kropli szamponu do mieszaniny. Wynik użycia wodorowęglanu sodu nie będzie od razu zauważalny, ale nie spiesz się z porzuceniem remedium. W ciągu miesiąca widoczne będą pierwsze pozytywne zmiany.

Soda do włosów jest przydatna jako niezależne narzędzie. Przygotuj i zastosuj roztwór sody do mycia głowy może wyglądać następująco:

  1. Wystarczy rozcieńczyć łyżeczkę wodorowęglanu sodu w szklance ciepłej wody.
  2. Otrzymaną mieszaninę delikatnie nakłada się na włosy zamiast szamponu.
  3. Aby włosy jeszcze bardziej błyszczały po użyciu, spłucz je ocet jabłkowy rozcieńczony w wodzie.

Ta procedura jest obowiązkowa dla właścicieli cienkich i łamliwych włosów, w przeciwnym razie proces czesania jest znacznie bardziej skomplikowany.

Jak zmyć włosy za pomocą sody?

Inną przydatną właściwością wodorowęglanu sodu jest zdolność do usuwania barwnika z włosów. Soda jest wystarczająco skuteczna. Możesz przygotować i zastosować maskę w kilka minut. Wszystko czego potrzebujesz to:

  1. Wymieszaj sodę z wodą i sokiem z połowy cytryny.
  2. Mieszaninę nakłada się na włosy i wciera bardzo ostrożnie w korzenie i skórę.
  3. Następnie głowa jest owinięta polietylenem i przykryta ciepłym ręcznikiem.
  4. Około kwadransa środek zmywa się z włosów pod bieżącą wodą.

Taka maska ​​z sodą nadaje się między innymi do zwiększania objętości włosów.

Po pierwszym praniu zauważysz zmianę koloru. Jeśli to konieczne, procedurę można powtórzyć, ale zaleca się to zrobić nie wcześniej niż za kilka dni.

Rozjaśniająca soda do włosów

Czasem używa się napoju gazowanego rozjaśniające się włosy . Oczywiście, zamienienie brunetek w blondynki nie pomoże, ale za kilka odcieni łatwo się rozjaśni. Do sody dotkniętej, Rozjaśniająca soda do włosów zastosuj go z miodem i sokiem z cytryny:

  1. Dokładnie umyć głowę roztworem sody.
  2. Spłucz włosy wodą z sokiem z cytryny (weź jedną cytrynę na litr wody).
  3. Nałóż niewielką ilość miodu, aby oczyścić loki, owinąć celofan i pozostawić na kilka godzin (lub na noc).

Blondynki natychmiast osiągają pożądany rezultat. A jeśli po pierwszym zabiegu włosy nie są wystarczająco rozjaśnione, należy je powtórzyć po kilku dniach. Będzie tylko korzystać.